Pogledaj jedan post
Old 28.09.2017., 14:36   #97
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Nepoznati,
Nauči se quotati po pravilima foruma, a ne obraćati se meni lično (osobno).
Ja sam nebitan. Bitna je tema o kojoj raspravljamo s argumentima

Quote:
Postoje jasni i nejasni(alegorijski)ajeti i hadisi.
Postoje sahih, hasan, daif... itd.
A pisani su jasnim, zdravo-seljačkim riječima, tako da onaj tko ih čita, uz malo poznavanja kako se tada razmišljalo, lako uoči razne praznovjerice i besmislice, kao i nasilnost. Zastarjela pisanja koja neki žele održati na životu kao relevantna za danas i sutra.

Vidi na : www.sunnah.com
Odlična funkcija pretraživanja po ključnim riječima.

Napišeš npr. "kill" (ubij):

That the Prophet (ﷺ) ordered her to kill Salamanders.

“Whoever has intercourse with a Mahram relative, kill him; and whoever has intercourse with an animal, kill him, and kill the animal.”

“The Messenger of Allah (ﷺ) commanded that dogs be killed.”

That the Messenger of Allah (ﷺ) said: "Kill snakes and kill Dhut-Tufyatain and Al-Abtar, because they blind the sight and cause abortions of fetuses."

Samo treba paziti da piše sahih - najvjerodostojniji hadis prema islamskim stručnjacima.

Quote:
Kur'an nije znanstvena knjiga,
Alleluja! Zapravo je antiznanstvena u rukama ovih koji tvrde da se tu nalaze znanstvena otkrića čudesno otkrivena preko Allaha. Oni sramote svoju vjeru i svoj Kuran.

Quote:
iako neki ajeti su u skladu sa naukom, vec vjerska.
Koji to? Kuran i hadisi iznose poglede od prije 1400 godina. Znanost je odavno napredovala od tog stadija.

Quote:
Prema njoj sve je podređeno Allahovoj volji emru- zapovjedi, i sunce i mjesec i sjena itd.
Možda je sve podređeno volji planine Velebit? Ili Zeusu? Jednako točno i netočno.

Quote:
Sto se cuda tice ona su se desila u stvarnosti,

Ma koja to čuda? Da nije krilati konj i rascijepljeni Mjesec?

Quote:
ali nase razumjevanje o tome je nedovoljno i ograniceno. Ti si sam razvuko alegoriju na sve ajete i hadise, dok sam ja bio specifican.
To je jedna od taktika apologeta. Kad te netko obasipa mnogim kontradikcijama, uzmi jednu pa po njoj guli i žongliraj s riječima i pojmovima i prijevodima. Onda ustvrdi da si tako pobio sve ostalo.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom