Pogledaj jedan post
Old 16.01.2015., 04:37   #69
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
I ja sam jedan od onih koji nemaju pojma kome se javit,imam zemlje u lici koja glasi na mog oca,ima parcela koje su potpuno ciste bez ikakvih gradevina a na relatino ok lokaciji,poviseno brdo,blizina struje,tik do ceste,i imam jednu lokaciju di su 3 građevine,2 su srušene do temelja i temelji su ostali,jedan dio je kameni,i jednu građevinu točnije drvenu kuću koja još uvjek stoji ali ako kroz koju godinu ne napravim detaljnu adaptaciju i ta će morati ić na rušenje jer če se sama srušit.

E sad moj plan je ovakav,da se barem ta koja nije srušena detaljno adaptira i iznajmljuje lovcima na ptice kojih ima dosta na tom području(Krbavsko polje) i eventualno nove godine,u principu bi moglo it bukirano dosta cesto.

Na koji način tražit sredstva,s kojom idejom,možda doradit ideju,da li bi se mogla tražit sva sredstva da ja samo financiram dokumentaciju i koliko bi ona mogla iznosit.

Te najbitnije kome se javit i gdje počet.
Prvo, ako misliš nešto gradit ili nadograđivat, moraš imati spremna vlastita sredstva za dovršit projekt do zadnje sitnice kako je u samom projektu i zacrtano. Znači od EU nećeš ništa dobit unaprid.

Proces ti ide otprilike tako da si osiguraš novčana sredstva vlastitim kanalima, riješiš imovinsko-pravne odnose što se tiče parcele (ili u tvom slučaju ruševine i parcele), ishodiš sve dozvole potrebne za gradnju, te kad sve to napraviš, projekt i svu ostalu dokumentaciju šalješ na raspisani javni natječaj. Tada oni razmatraju udovoljava li tvoj projekt svim traženim kriterijima s njihove strane i ako udovoljava potpisuješ ugovor s njima. Onda ti izlaze na teren i izviđaju situaciju, ti započneš gradnju koju moraš dovršiti u određenom roku i kad završiš projekt do samog kraja, oni opet dolaze da vide je li sve napravljeno po propisanim uvjetima i onda potpisujete novi ugovor o isplati sredstava.

Javiti se možeš konzultantskim firmama, lag-ovima i sl. koji imaju iskustva s EU projektima, možeš ih naći na stranicama ministarstva poduzetništva. Najveći iznos koji možeš dobit u povrat je 50% investicije i to najćešće i bude 50%.

Ukratko ti to tako ide...
__________________
Zadar je stvorija Boga,a košarka čovika!
maj_moon is offline  
Odgovori s citatom