Pogledaj jedan post
Old 10.03.2017., 21:17   #161
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Na kioscima je i Noć potopa, početak meni jedne od najboljih klasičnih Zagorovih avantura. Zbog ovakvih epizoda sam počeo čitat Zagora.

Dobro dočarana mistična/gotička atmosfera kakva je ponekad izostajala u epizodama slične tematike (npr. zadnje s barunom Rakosijem), tematika kulta, odličan Feerijev crtež i dobra Caponeova priča s poukom.
Milsim da će se epizoda svidjeti novim Zagorovim čitateljima.

Uvijek sam se pitao zašto nisu Stivena vratili u nekoj kasnijoj epizodi. Pogotovo zato što je njegov lik ovdje ostao nekako nedorečen, to mi je nekako i jedini ozbiljni minus ovoj priči.
Tko je prije ovo čitao, ova epizoda/priča ostaje urezana u lijepo sjećanje ne znam zaista što dodati više, super si sve opisao.

Ta mračna, tjeskobna atmosfera koja prevladava, podsjeća me na neke filmove u kojima je Carpenter gradio takve atmosfere. I ne samo to, priča, sama naslovnica, crtež, sve skupa to izgleda fenomenalno

Ovo će mislim bez sumnje privući novije Zagorove čitatelje. Ja ga nisam još kupio, jer prvi kiosk koji mi je najbliži, udaljen je oko 22 km ali mislim da ću idući tjedan imati priliku da uzmem ovo. I iako sam rekao da čitam Zagora kronološki, definitivno ću odmah pročitati i ovu priču, pa ću se opet na nju vratiti kad dođe na red.

Usporedno pratim i komentare na stripovi.com forumu, pa mi se sviđa kako je jedan lik napisao, citiram:

Quote:
Preporučam čitanje u hladnu , olujnu zimsku noć , radi ugođaja


Mislim da se ova priča nastavlja u još jednoj epizodi, epizodi koja nas očekuje u travnju: Zagor extra 272: Hram žrtvovanja.

Vjerujem da možda neke koji su prije čitali ovo, zbunjuju možda ovi naslovi, radi se o:

ZS 888: Mračna slutnja
ZS 889: Smrtonosna potraga
ZS 890: Hogatova moć

Iako, ovaj Ludensov naslov "Noć potopa" je najbliži orginalu, čitam na stripovi.com gdje ima ljudi koji znaju talijanski i neki i čitaju i skupljaju takve primjerke, da prijevod "Noć potopa" nije mogao biti bolji, da je odlično pogođen.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom