Pogledaj jedan post
Old 12.03.2017., 19:08   #162
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Ja mislim kad extra se spoji sa redovnom serijom, odnosno sa epizodom "Lov na Vuka", da tu extra završava, odnosno da je to to od extre u tom slučaju, ako neće biti extre, mogli bi onda redovne epizode ubrzati tako da izdaju po dvije redovne epizode mjesečno, tako bi brže smanjili zaostatak za Talijanima.



Klasik je preskočio prvih 54 Talijanskih orginalnih epizoda, odnosno one epizode što je Slobodna Dalmacija izdala kod nas od broja 31-75, te od Ludensa od 76-92, tih epizoda nema u Klasiku, šteta. Možda u budućnosti naprave nešto kao "Extra Klasik" pa izdaju te epizode naknadno koje su preskočili



Dosta je skupo, a lijepo bi to bilo za imati, ali dosta je skupo Koliko sam imao prilike vidjeti na stripovi.com forumu, sad su na 44. knjizi:


Evo, po ovom zadnjem popisu što je stavio ovdje vknez koji post iznad, piše da je zadnji broj od Veselog četvrtka koji je izašao VČ 118: Antarktik. Kod nas (Ludens) će taj broj izaći kao zadnji ove godine, u prosincu, kao redovni broj Zagor 267: Antarktika.



Aha, to sam i ja primjetio. To je zato jer su naši neke Talijanske brojeve izdali u više brojeva.

Primjerice, orginalni Talijanski broj 6: La lancia spezzata je kod nas u 2 broja:

SDX 37: Slomljeno koplje
SDX 38: Ljudi iz močvare

..zato dolazi tu do razlike u brojevima, ali nema veze, bitno da će sve izdati
- dosta je upitno što će Ludens odlučiti kad edicija extra dostigne redovnu seriju, no kod Bernarda se nikad ne zna.
- ovaj tvoj prijedlog uopće nije loš, extra kalsik koji bi popunio prazninu.
- očito mi je promaklo, imam prvi 10 tih Zagora u boji od Libelusa, ali mi je nekako postalo preskupo skupljati.
- Nisam mislio na redovno izdanje Veselog četvrtka, mislio sam na njihovo izdanje knjiga, oni su na 27 broju knjiga, ne znam do kud je to išlo jer njihove naslovnice crta Laurenti, na neki način se teško snaći. Nisam uspio naći nikakvu internetsku stranicu VČ koja bi mi možda bolje pomogla.
- originalni prvi talijanski brojevi imaju 128 stranica, a Ludens je zadržao 96 stranica.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom