Pogledaj jedan post
Old 01.12.2017., 20:50   #97
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
primjerice albanija, bosna, makedonija, armenija, vjerojatno srbija, cijela afrika, veliki dio azije...da ne nabrajam dalje.

Razlika je zakonska, praktična, programska, nastavna, kadrovska.....još nešto? Gledaj .....prije nego što uopće počneš vući znakove jednakosti barem si daj truda pa pročitaj zakonske definicije. Ako ti misliš da je nešto isto jer ti se tako čini ne znači da je isto..jer za početak da je isto zvalo bi se isto, odnosili bi se isti zakoni i dobivala bi se ista titula...a ne zove se, ne odnose se i ne dobija se ista titula. Ako se nešto glasa kao konj, izgleda kao konj onda je jbga konj a ne kokoš. Postoji razlog zašto je to tako...i paz vamo tako je i drugdje u svijetu. Ne sviđa mi se kaj si lijen i ne želiš jednostavno uguglati pojmove. Uštedilo bi prostor na forumu.
a meni se ne sviđa kaj si ti dosta brzoplet, da malo koncentriranije čitaš prije nego što replicraš, to bi osjetno uštedilo prostor na forumu.

dakle postkolonijalne države s donedavno 10% pismenih... pa što sam drugo rekao? i to što smo bolji od njih dokazuje što točno? da sveučilišta rh nisu najgora na svijetu? tko je to tvrdio? mene zanimaju usporedbe sa srednjom i zapadnom europom.
i izdavajanje za znanost nije argument. ako nisi u stanju financirati 20% visokoobrazovanih onda nemoj ni pokušavat. smanji sveučilište. pa će biti manje akademskih uhljeba i masa neće pojest sav novac i, još gore, motivaciju onim malobrojnim sposobnima.

tko vuče znakove jednakosti?
napisao sam da je sveučilište u hr sličnije onome što bi veleučilište trebalo biti
a ti si mi svojim promašenim argumentima dao za pravo

jer
Quote:
Perilli kaže: Pogledaj post
Veleučilišta pripremaju kvalificiranu radnu snagu za proizvodnju.
a u hr osim proizvodnje i održavanja poslovnih procesa ničeg drugog ni nema. odnosno kad ima, onda je to iznimka i rezultat individualnih ambicija, a ne funkcioniranja sustava.
Quote:
Perilli kaže: Pogledaj post
Sveučilište ima zadaću obrazovati znanstveni kadar,
ni tu funkciju očito ne ispunjava dobro jer je znanost po objektivnim kriterijima na nuli
Quote:
Perilli kaže: Pogledaj post
Nije isto ako ćeš se baviti znanošću i ako ćeš negdje u nekoj proizvodnji kontrolirati poslovne procese. Nije isto.
upravo tako.
ovdje se hvali sveučilište zbog održavanja ekonomije koja čudom još nije kolabirala i koja evidentno bolje funkcionira nego u navedenim banana-državama.

Je li to zaista argument za pohvalu hr sveučilišta? Nije


@kumek

i evo ti guglanje, pa razmisli malo. slobodno uzmi digitron i ne moraš odmah odgovorit
njemačka: bdp 3363 milijarde $
hr 57 milijardi $

njem je u 2014 izdvajala 2.84% bdp za znanost, a hr 0.79%
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...a-manje/34276/


hrvatska:
diplomiranih u 2015:
(34745-2037-5457) /4.154 Mstanovnika = 6560 Vss/milijun stanovnika
https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2016/SI-1570.pdf

njemačka
položeni visokoškolski ispiti u 2015:
(481588-29218-10044) /82.457 Mstanovnika =5364 Vss/milijun stanovnika
https://www.destatis.de/DE/ZahlenFak...g/lrbil11.html

znači država s 3-4 puta manjim bdp-om po glavi i još toliko puta manjim izdatkom za znanost uspijeva zahvaljujući nadljudskim naporima poglavito tvog unizg odgojiti više vss kadra od njemačke.

kakvo ti je to sveučilište i vss?

low tec industrija, znanost ne valja, novca nema, ali sveučilište ogromno, proizvodnja vss kadra i doktora znanosti ide punom parom

jedino za što je to sveučilište dobro je ova tvoja usporedba s afrikom i albanijom.
ivh8 is offline  
Odgovori s citatom