Pogledaj jedan post
Old 02.05.2008., 19:26   #5
Quote:
Sistemik kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ispričavam se onima kojima nisam mogao odgovoriti na privatne poruke jer sam jednostavno zauzet i nemam baš puno vremena. Vidim da ima onih koji se sa tekstom na mom blogu http://sistemik.blog.hr/ slažu i onih koji su ogorčeni, no :"Život je kurvetina...!!!" kako bi to naš narod rek'o. Ja ću probati dati nekakav odgovor na vaša pitanja i unaprijed mi je žao ako on neće biti onakav kakav ste očekivali.

znaš što je najčudnije kod poslodavaca?

ako im netko dođe bez iskustva, onda kažu da ga ne žele učiti i ulagati u njega koju godinu, a kasnije bi taj donosio puno veći profit poslodavcu i ne žele ga zaposliti.
ako im dođe netko s iskustvom, onda taj traži veću lovu nego je poslodavac spreman platiti!
a to što kažeš da firme nemaju vremena učiti ljude.ok, uče prvi mjesec i nešto nauče i s time rade, kako rade tako i uče.
istina prvu godinu jest malo teže i za jednu i za drugu stranu.
ali to što svi traže gotovog čovjeka, to neće naći na tržištu za onoliko para koliko nudi poslodavac!
sad su ljudi poslodavcu krivi zato što mora dati brutto plaču i taj brutto još uvečan za 17 %.
zašto ne okrivi državu, jer država je ta koja donosi zakone i propise.
mene boli ona stvar koliko njega koštam.mene samo zanima moja puna netto plača na koju sam prijavljen.
a takvi koji kukaju neka onda lijepo zatvore firmu pa neće imati brige oko ničega.
ili ako nema računice ili nezna naplatiti ili mora mijenjati auto svake godine pa mu ništa ne ostane.
za mene je takav nesposoban poslodavac!
Markoleo is offline