Pogledaj jedan post
Old 01.12.2009., 23:05   #55
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ja znam osobno tri slučaja iz moje okoline -- moji kolege i poznanici čija su djeca polazila te alternativne škole. Sva tri su završila skoro katastrofalno i bilo je potrebno potrošiti godinu-dvije truda i dosta novca na vanškolske instrukcije da se ta djeca uspiju uključiti u daljnje normalno školovanje. Ti roditelji (u sva tri slučaja) misle da su takve škole doslovno zločin prema djeci, jer ih pripremaju za život u zemlji Nedođiji, a ne u stvarnom svijetu.

Uloga škole nije da bude ugodna. Uloga škole je da djecu pripremi za život. Alternativne škole to ne rade. One djecu nastoje učiniti sretnima. I ostave ih bez ikakvog alata kojim bi djeca tu svoju sreću nekako uspjela ostvariti i dalje, u 'stvarnom' životu, kad odu iz tog staklenog zvona specijalne škole. Čim se djeca maknu iz te umjetne atmosfere, lažna 'sreća' naglo ishlapi. I djeca se nađu u stvarnim govnima.

Zanimala bi me statistika uspjeha prolaska te djece kroz ostatak obrazovnog sustava. Postoji li tako nešto?

Jedna mogućnost koja mi je pala na pamet - moguće da je uzrok slabijem uključivanju djece iz waldorfskih škola u "normalno" društvo taj što polaznici waldorfskih škola u startu jesu jednim dijelom djeca koja imaju problema s "normalnim" institucijama?

Npr. roditelj vidi da se njegovo dijete ne uklapa među vršnjake ili u standardnu školu i kao liniju manjeg otpora upiše ga u waldorfsku. Teoretski, time bi se mogao objasniti jedan postotak "slabo prilagođenih"
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom