Pogledaj jedan post
Old 10.10.2008., 09:23   #19
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Engleski se ne bi smio uciti kao latinski, nego thru conversation.
Gramatika je tu sporedna.

Uzalud ti 5 iz gramatike ako ne znas pricati,
s druge strane netko s jamaicanskom gramatikom moze se super snaci kud god krene.
Naš je Dario-d učio engleski valjda barem od četvrtog osnovne. To je pet godina osnovne škole, a sad je u trećem srednje; to je skoro osam godina učenja engleskog. Sudeći po svemu, ovih par vremena još nije naučio.

Meni to govori da mu ni konverzacija nije na dovoljno visokoj razini; da jest, ne bi morao razmišljati o vremenima, nego bi samo ubacivao prikladne glagolske oblike.

Ja se iskreno nadam da se sporazumijevanje tipa "ja Tarzan, ti Džejn" neće početi smatrati prihvatljivom razinom jezične kompetencije. Iako, kad si vidim neke kolege s faksa…

Engleska glagolska vremena moraš naučiti ako misliš govoriti engleski. Njihov je sustav vremenâ dosta različit od našeg, o čemu svjedoče i tipične pogreške koje čine slavenski govornici.

Osim toga, vokabular pokupiš s vremenom; gramatika je sustav koji je potrebno internalizirati što je prije moguće. Zato je bolje da se u školama uči barem gramatika; vokabular kasnije svatko može i sâm popuniti.
Lastan is offline  
Odgovori s citatom