Pogledaj jedan post
Old 28.02.2010., 19:50   #9
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Taj je vjerojatno i imao batina doma ili je to promatrao. No, ima jedna još gora stvar od pvremenog šamara, a to je zanemarivanje. To je ono što se najviše događa danas - roditelja jednostavno nema, a kad ih i ima, kao da ih i nema.
Znam da sam nedavno vidio ispred zgrade klinca od kojih sedam, osam godina koji zove mamu da ga pusti doma, a ova neće.
Zašto misliš da je bio fizički kažnjavan ili da je gledao takvo kažnjavanje? Što se tiče "zanemarivanja" nažalost danas je takav način života - vremena za vlastitu djecu ima sve manje, kad su mali velik dio su u vrtiću, onda polovicu preostalog vremena prespavaju, kasnije su u školi itd. Ali i dalje najveći dio njih ispadne koliko toliko normalno i ima jasno razvijen moral i dobro zna što se smije, što je dobro i što nije dobro i ne smije se.

Quote:
Ubojica kaže: Pogledaj post
Ne treba govoriti o batinama koje zvuče kao premlaćivanje, no osnova je da se dijete malo boji batina. Ako se dijete ne boji oca ili majke, jebeš svijet.
Za 100 god. će svi bit spaljeni, ali ne mentalno, već će ti neodgojeni balavi idioti postati šefovi država koji će sjebat planet.

Imam sina i kći i poštovanje mora postojati. Nije stvar u tome da ja dijete pretučem, već ponekad kad proradi "histerija" u djeteta potrebito ga je pljusnuti i vidjeti kako reagira.

Ako je dijete nakon male pljuske preuplašeno ja bih zabranio dalje kažnjavanje batinama jer je to hipersenzibilno dijete koje može poslije imati emocionalne posljedice zbog toga.

Ako dijete nakon pljuske nije uplašeno, već se inati, dalje provocira, predlažem klečanje na pijesku, malo jače šamaranje, jer je evidentno da ćete imati problematično dijete, ako ne postupite oštrijim tjelesnim kažnjavanjem.

Takva djeca tzv. hiperaktivna, ne poštuju "terapiju razgovorom", poštuju samo fizičku silu.

Opet, ne govorim o premlaćivanju, već uspostavljanju autoriteta povremenim pljuskama, istezanjem ušiju , lupanju po guzici, te ostalim poznatim "zlostavljačkim" tehnikama.

I da, zaboravih: Moja djeca su pristojna i lijepo odgojena, jer imaju strahopoštovanje prema ocu.
Slažem se. Naravno da nisam mislio na premlaćivanje. Primiti za kosu (ovo za uši mi se nikako ne sviđa, hrskavica može puknuti pa imaš klempavo dijete ), nečime po guzi, lakše šibom, starijima možda lagani šamar i sl.
Ali ovi u pravom smislu monstrumi bi vjerojatno izvukli najgore iz mene. Pitam se što su ti roditelji radili kad su čuli da im je sin oružjem opljačkao trgovinu/kladionicu? Zar se nisu pitali otkud mu oružje i zašto je takvo što napravio? Zar ga nisu kaznili. Bilo kako. Makar nekakvim zabranama: nema mobitela, novih tenisica, kompjutera, nečeg. Pa ne mogu zamisliti što bi moji roditelji napravili meni za takvo što? Najprije bi me izmlatili, pa "pametovali" satima, pa opet izmlatili i vjerojatno bi bar pola godine bio "u kazni" pod strogom kontrolom. Ne znam Ali to je bilo neko drugo vrijeme. Valjda

I da, zaboravih: s obzirom na tvoj trenutni smještaj i životno zanimanje uopće me ne čudi da imaju strahopoštovanje prema ocu
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.

Zadnje uređivanje morbidangel : 28.02.2010. at 19:59. Reason: dodano
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom