Pogledaj jedan post
Old 26.12.2015., 22:35   #1
Beba vođa dohrane/ baby led weaning

Jeste li čuli za dohranu vođenu djetetom?
Evo video iz emisije Dobro jutro , Hrvatska.

https://www.youtube.com/watch?v=dUPyfTKHrIg

Kad sam bila trudna čula sam za ovaj način hranjenja i rekla da ću s Leom to zasigurno probati. Leica je rođena jako mala, odbijala je cicanje, hranjenje na bočicu, obavili smo pretrage i s njom je sve u redu, ali nije veliki jelac i nema interes za jelom. Preporučeno nam je da s 4 mj uvedemo dohranu. Probala sam i odustala nakon dva dana jer mi se činilo prerano i ona nespremna. Pričekali smo do 5 mj i 5 dana.
Da ne duljim (o ovoj temi bih mogla napisati knjigu), sad ima više od godinu dana, kašice prihvaća samo kad je imala skokove u rastu. Jedino tad otvara usta. u svim drugim slučajevima joj dajem da se hrani sama. Zašto? Jer imam osjećaj da traumatiziram dijete guranjem žlice u usta. Kad neće, neće ništa. Ni slano, ni slatko, ništa!!!! I to ništa od jutra do mraka!

Ovu temu sam otvorila jer me zanimaju iskustva mama koje to prakticiraju ili djelomično prakticiraju. Prilikom baby led weaninga držali smo se kalendara dohrane, iako mnogi (ameri) spominju da ne treba.
Ponestaje mi ideja za doručak. Lea je sad dovoljno velika da jede sve što i mi, ali da dijete jede kašice, bez problema bih ju ujutro nahranila nelim Lino proizvodom, grisom, prosom, rižom na mlijeku, palentom i jogurtom, mueslijem.... Budući ne želi koristiti žličicu, mogu još neko vrijeme zaboraviti na to. Uglavnom jede palačinke, kruh i sirni namaz, bananu.

Muku mučimo s mesom!!!!! Ne znam kad ga je zadnji put htjela pojesti. ČAk sam joj dala komadić salame da vidim hoće li odbiti, ali sve je pljunula. Meso ne želi ni u komadima kad sama jede, ni u komadićima u kašici, ni miksano, ni u kupljenoj kašici.....

Da ne potrošim sva svoja iskustva u jednom postu, pišite i savjetujmo jedna drugu jer mislim da je ovo zanimljiv koncept, prvenstveno jer nije invazivan u smislu da trčim sa žlicom po kući i tjeram dijete da jede.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom