Pogledaj jedan post
Old 25.04.2017., 08:10   #1373
Dobar dan, svima u čarapici....mozda vam se pridruzim
Imam FVLeiden, nasljednu trombofiliju i Pai i Mtfhr. Jaku obiteljsku anamnezu mozdanih udara. Od operacije mioma i CR puna sam priraslica i cesto me boli ovulacija i stolica, tak da me lovi nesvjestica. Gin kaze da bi mi pomogla kontracepcija ali naravno zbog tromb. ne smijem. Imam dijete iz potpomognute oplodnje "zahvaljujuc" kojoj sam i rano dobila dijagnozu. I cesto u zadnjih 7 godina bila na heparinu ili aspirinu. Mali je rođen sa svega 715g zbog zastoja, kazu da nisam bila na hepu trombofilija bi sigurno bila krivac.
U jednom postupku kad sam bila na kobtracepciji ( nisam jos znala za FV) u jednom trenu me jako zaboljela potkoljenica, boljelo nekoliko dana da sam tesko hodala, mislila neki cudan grč. Kasnije hematolog rekao da je moguce ti bio tromb ali i ne mora biti. I eto sad opet, isto mjesto, ista bol. Potkoljenica, koji prst ispod koljena odozada, nekako na vrhu mišića. Boli me dok hodam tako da malo šepam. Često mi trnu ruke, evo dok ovu poruku tipkam valjda 10puta moram otresati ruke. Na vrhovima nožnih palaca nemam osjet.
Nakon obje operacije drugi treći dan sam imala nekakav napad da nisam mogla udahnuti, bolilo grozno, dotrcali sprašili neku injekciju i popustilo. Na otpusnim se to ne spominje.
Doktorica mi radi sutra popodne a bedasto mi ici privatno hematologu kad mozda nije nista. Ili da ni nejdem opcoj vec drito.
E da i nedavno sam tesko sjefila zbog hemeroida....nisu bili hemići nego isto tromb rektalne vene, proktolog rekao bezazleno, dođe i prođe
U strahu sam, dijete me treba, ne mogu si dopustiti ni sat odmora . Idemo puno na vjezbe jer ima dosta posljedica. Vratila sam se na posao nakon 3god, pol radnog vremena u školi
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom