Pogledaj jedan post
Old 03.10.2017., 21:27   #7
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
jako je lijepo imati nekoga i biti zaljubljen, ali da se veeeliiikiii planovi rade nakon dva mjeseca poznanstva to bi više odgovaralo dobi od 14-15 godina, a ne već relativno poodmakloj dobi u kojoj ti već jesi (to bi se trebalo odnositi na nekakav razum, iskustvo, a ne na kronološko stanje)
smiri malo doživljaj, pusti da se veza razmaše, vidi da li će sve situacije biti tako "savršene" kako na sad na nju gledaš

što se tiče toga kako bi djeca na to reagirala, tu nema pravila. moja prijateljica je nakon što ju je muž ostavio zbog druge žene, ostala sama evo do sad, je stariji sin jednostavno nije dozvolio da ikoga ima. a to ostavljanje dogodilo se kad je on imao nekih 18 godina. dakle bio je već dovoljno velik i razuman da prihvati da se ljudi rastaju i pronalaze druge partnere.
jednom prilikom sam ga ja direktno pitala zašto bi bio protiv toga da se mama sredi, da bude sretna s nekim, a imao je tada već više od 25 godina - odgovorio je da on to jednostavno ne želi. mlađi sin je na to rekao da on ne bi imao ništa protiv i da bi podržavao mamu kad bi se tajno ponovo udala
klinci su različiti. mlađi bi možda bolje prihvatili od starijih koji su naviknuti da mama pripada samo djeci
Istina.

Moj stari brat je bio razmišljanja da otac treba nama.
Ali onda se desi da nama otac više ne treba, da sama djeca kreću u svoje živote, kreću na faks u suživot s partnerima ili samostalni dalje od roditelja.

Djeca trebaju znati da osoba i u 50-60 ima potrebu za nježnošću, partnerom, za nekim skim želi provest ostatak života, onaj u kojem uživa jer je postigao uspjeh koji je zelio, odgojio djecu i dao im temelj da krenu sami.

Ako se to i ne desi iz nekog razloga, u puno slučajeva koje znam dešava se da rastavljeni roditelji pokušavaju nastaviti brigu o već odavno odrasloj djeci jer su navikli da su oni toj djeci najpotrebni.

Stoga sam ja odmah bila za to da otac nekog pronađe, u tom periodu je dao temelje za život svojoj djeci, za njegovo dobro je bilo pronaći nekog.

Bitno je djeci objasniti da ih se neće napustiti i manje im bit privržen.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom