Pogledaj jedan post
Old 21.04.2013., 22:17   #10
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Jesi ti vidjela koje je pitanje uopće, i pročitala postove, jer sam zbilja jasno rekla stvari?

Priča o čijoj točnosti sporiš, uopće nije pitanje, to je samo motiv ZAŠTO ja postavljam svoje pitanje (što sam i rekla u nekom od narednih postova eksplicitno, i fakat me ne zanima rasprava o tome i to NIJE tema), te pitanje glasi, ponovno - kako biti u firmi, koristiti resurse i mentorstvo, gdje me ne plaćaju, i gdje ne radim ZA njih, nego za sebe (ajmo poetski reći), a bez da netko dobije po nosu, da se stvar ne okarakterizira kao rad na crno ili što li već i da li postoji ikakva verzija da nitko nikome ništa ne plaća - niti ja njima neki 'tečaj' niti oni državi imaginarni rad koji ne postoji...

Ne baratam pojmovima, pa ne znam što sve postoji.... znam da postoje volonteri, iskopala sam da se i tu trebaju plaćati doprinosi kao da je prijavljena osoba na minimalac, dakle, ništa od toga.
Dalje, pitala sam za uvjete za ovo 'bez zasnivanja radnog odnosa', pa nisi rekla sve uvjete, ili - to da nemaju staž je - jedini uvjet?
Znam da sam uhvatila da se traži nešto sa HZZom (potvrde, provjere, nemam pojma, zato sam i došla pitati) i slično.... nisi spomenula...



Ja nemam dana staža, niti sam na burzi ikad bila.
Pročitala sam ja sve, ali ti i dalje ne čitaš što ti se piše - itekako su važni detalji. Ne detalji te priče, nego što radi firma i šta bi ti u njoj koristila
I ne znam odakle ti da za volontiranje moraš biti prijavljen - ja volontiram u jednoj udruzi za djecu sa poteškoćama i nitko me nigdje nije prijavio, niti šta mora plaćati za mene

Ne znam kol'ko ti vrijedi to što nemaš staža, a nisi prijavljena na burzi u slučaju kad su u pitanju zapošljavanja po tom programu.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom