Pogledaj jedan post
Old 06.10.2010., 08:55   #11
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
to je postdiplomski koji dolazi iza diplome (znači 4 godine po bivšem studiju) i na kraju dobijaš magisterij...to i ono kaj autorica teme pita su nebo i zemlja...ovo po čemu ti govoriš je znastveni poslijediplomski studij(maguistarski po onome sustavu) koji ljudi upisuju u svrhu rada u znanosti...a ona pita za "komercijalni" studij koji je PBF uveo ove godine zbog sve veće potražnje za toksikolozima zbog stupanja REACHa na snagu u EU i kod nas (implementiran u naše zakonodavstvo) te zbog sve većih kontrola papira od strane sanitarne inspekcije...
Znam ja sve to (kako sam i napisala naglasavajuci razliku izmedju predbolonje i znanstvenog PDS-a, i bolonjskog sustava i specijalistickog PDS-a).

Ja nisam odgovarala na pitanje u uvodnom postu, o specijalistickom poslijediplomskom na farmaciji, nego sam reagirala na tvrdnju da je cura koja kaze da je toksikolog navodno lazljivica.

Radi se vjerojatno o nesporazumu. Scarlet je napisala da je njena prijateljica zavrsila taj PDS, sto naravno ne moze biti istina (buduci da je taj smjer na studiju tek zapoceo s radom). Prijateljica od Scarlet je mozda zavrsila ovaj znanstveni PDS na Bioloskom odjelu PMF-a koji sam ja linkala (sto znaci da jest toksikolog), a Scarlet je pogresno zakljucila da se radi o ovome specijalistickom na Farmaciji pa je to tako napisala.

Ako ta frendica tvrdi da je zavrsila specijalisticki na Farmi, onda laze.

Ako frendica tvrdi da je toksikolog jer je zavrsila PDS za to, onda vjerojatno ne laze, iako je ocito da nije studirala specijalisticki PDS na FBF-u.

Edit: znanstveni poslijediplomski studij u svrhu stjecanja magisterija znanosti vise ne postoji, konkretno na PMF-u su se svi morali obraniti zakljucno do 30.9. ove godine. Ipak, nekad prije bolonje znanstvene magisterije nisu upisivali iskljucivo ljudi koji rade u sustavu znanosti i zele se baviti znanoscu. Upisivali su se iz vrlo raznolikih razloga Konkretno, cura koju sam ja spomenula bavi se forenzikom (policija), i o toksikologiji nije dovoljno slusala tijekom svog cetverogodisnjeg studija na PMF-u. Zato je upisala znanstveni PDS, da stekne dodatna znanja iz toksikologije, te da ih primijeni u struci.

Zadnje uređivanje cd8 : 06.10.2010. at 09:09.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom