Tema: Bolno nepce
Pogledaj jedan post
Old 07.02.2012., 15:29   #19
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Afte najvjerojatnije nisu, jer se na tom mjestu skoro nikada ne pojavljuju.
Ti "brežuljci" kako ih opisuješ, normalni su i nepce je iza prednjih zubi tako građeno. Nateknu uslijed iritacije,a najčešće je u pitanju hrana tipa toast, topli sendviči, dvopek i sl pa onda par dana budu osjetljivi i bolni.
Druga varijanta je traume uslijed zagriza, ako je zagriz dubok i donji zubi grizu u taj dio mesa.
Naravno da postoji i varijanta upale uzrokovane zubima ako imaju karijese na nepčanoj strani, ili su zahvaćeni parodontitisom...isto poprilično rijetko.
Najvjerojatnije je ipak hrana u pitanju.
Hm,ali nisam jela nista sto bi mi povrijedilo nepce..mozda da je karijes ili nesto...bas je onako bijelo i nateceno,ma cudno posve...cini se da cu ici kuci ovih dana pa cu onda uspjet otic do doktora hvala na odgovoru

Quote:
Dr. Dudo kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Teško je otkriti o čemu se točno radi ovako kako opisujete.Može biti da je uzrok u zubima,možda na sluznici lokalno,ili vam te promjene nastaju zbog nekog sistemskog uzroka.Nažalost,ne mogu puno pomoći nego da vam preporučim da otiđete doktoru.ako nemate zdravstveno,otiđite bar kod nekog privatnika na pregled,i to samo kada su vam te promjene na sluznici prisutne u ustima.
Ipak cu uspjeti otici do doktora pa neka mi oni nesto propisu nadam se samo da ce ovaj puta znati sto je,a ne samo me slati dalje..jer se zubara bojim jaaaaako
__________________
We do not choose love. It claims each man as it will!
Luna135 is offline  
Odgovori s citatom