Pogledaj jedan post
Old 11.06.2003., 22:32   #5
Quote:
Newcomer> Dobar scenarij je tesko upropastiti ali los scenarij ni genijalan redatelj ne moze proizvesti u gledljiv film.


Hmh....nije li baš obrunto. Samo je riječ o režiseru.

Dobar režiser može i od lošeg scenarija napravit dobar film, ali loš režiser može sjebat i najbolji scenarij.

In fact, meni je scenarij nekako puno manje bitan od režije. OK, sve ima svoje mjesto i važnost ali u praksi će prije ići ova moja nego tvoja.


E sad, puno toga ne valja sa našim filmom. OK, nije užasan (iako ima i takvih) ali je daleko od nivoa na kojem bi mogao biti. Slična stvar je i sa dramskim programom, ali on se još nekako drži.

Jedan od problema koje ja vidim su režiseri i glumci. Moje je mišljenje da mi nemamo FILMSKE režisere i glumce, već su to sve manje-više kazališni. (ponovno čast iznimkama)

Al' zbilja, znam koji put zalutat u kazalište i oduševim se predstavom i glumom (iako se radi o nekom jednostavnijem komadu), a kad te iste glumce vidim na telki u nekoj seriji ili filmu zgražam se nad lošom glumom.

Evo, ovo je samo jedan djeličak onoga što mislim da ne valjda sa hrvatskim filmom.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom