Tema: Herbarij
Pogledaj jedan post
Old 24.05.2009., 11:55   #17
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
interesantno, pitam se zasto onda strucnjaci ne rade tako? koliko je samo lakse uzet knjizicu sa slikama, otici na livadu i imas sve nazive biljaka koje susretnes... mjesto da proucavas tamo neke detalje...

kako ne treba nimalo strucnosti? jel znas kako se ispravno pisu lat.nazivi? staniste? svakako treba barem malo strucnosti.
za herbarij za skolu ne treba nista posebno
zasto nekome reci to sve sto ti kazes ako mu je ovako lakse i brze?!?!

i ja sam imala herbarij i latinske nazive i sve sam to nasla u jednoj knjizi.
prvo sam prosetala uokolo svog naselja...vidjela sta ima(neke stbari vecina i zna...npr vocke,djetelina,vodopija,stolisnik,trputac,paprat. ...i slicno)i ona posudila knjigu u knjiznici...zapisala si i osla to ubrati.
nesto sto smo bas morali...to smo dobili nazive...i takodjer se u sadrzaju knjige nadje...pogleda slika i to je to.

i ne izvrci moje rijeci ne podcjenjujem niciju strucnost...botanika i slicna zanimanja su jako lijepi poslovi i zanimljivi i treba puno znanja.
isla sam na drzavno natjecanje s jednim znanstvenim radom i znam koliko puno treba da se nesto detaljnije obradi.
al sve to to druga prica....
samo sam htjela onima koji rade herbarij reci kako sam ja jer sam poprilcno brzo herbarij napravila i nisam imala problem ni s jednom biljkom
navaha is offline  
Odgovori s citatom