Pogledaj jedan post
Old 28.02.2013., 23:37   #7
Michel Thomas (pokoj mu dusi) ima i dobrih i losih strana. Ako se neko sluzi npr. jednim romanskim jezikom moze brzo dobiti uvid u drugi koji se uci. I istina je sve sto Michel Thomas kaze cak i da se mogu komplexne recenice vec izgovarati prvog dana. Dalje uz njega ce se nauciti vise nego u skoli sjedeci i slusajuci uciteljicu. On je tu da da kostur a onda tek slijedi pravi posao. Opet kod Thomasa je pogresno to sto se u nekim jezicima (koje je on davao) ne mogu cuti izvorni govornici. Oba ucenika ne izgovaraju pravilno to sto uce a ni sam on, koji je poljski Zidov. S druge strane recimo ruska verzija njegovog programa je strahovito dobra s izvornom govornicom.
Pimsleur je ..tako tako..Ima i pozitivnih strana ali je strahovito monoton. Najbolji nacin je kombiniranje vise metoda a to opet moramo sami odluciti kakav smo tip osobe i sto nam najvise lezi.

Sto se tice "24 sata jezici" pomalo sam skeptican. Ucenje jezika je kompleksan i dugotrajan proces tako da prodavaci magle mozda lijepo zvuce ali na kraju se razocaramo i mislimo da smo mi sami glupi i da ne mozemo savladati jezik u roku od 24 sata. "Cigo hvali konja svoga".
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom