Pogledaj jedan post
Old 06.03.2008., 15:35   #63
Beti (i ostali),

prije svega, izdvojit cu jedan dio tvog opsirnog posta:

Quote:
zena odbija zrtvu i zena odbija popustiti i time ne samo da ne moze biti supruga vec ne moze biti ni majka, odbija majcinsku duznost jer se predaje svojim nagonima i interesima i ne zeli ih zrtvovati zbog nikoga, pa cak ni zbog svojeg djeteta. tu zivot nije moguc jer zena daje zivot i podrzava ga time da na svijet dovodi i njeguje, hrani, podize, zrtvuje se za svoje potomstvo, odlucuje da njeno dijete zivi time da ona jednim dijelom umre. lilith ne zeli zrtvovati ni jedan svoj dio i time ubija djecu.
Mislim da je meni od samog pocetka jasno kakav je to instinkt. Moguce je da se nasi stavovi i misljenja uvelike razlikuju, pa se zbog toga ne kuzimo po pitanju definicije Lilith.

Ako jos k tome uzmemo u obzir sto uopce jest ta tocka Lilith - matematicki izracunata tocka na putanji Mjeseca kada je on najudaljeniji od Zemlje. Odnosno gdje bi bio najudaljeniji u trenutku rodjenja. (Ili ja cijelo vrijeme imam krivu predodzbu?)

Dakle, Lilith se neraskidivo veze uz Mjesec, Lilith je jedna faza Mjeseca, i to ona njegova tamna faza, kada se taj simbol majcinstva, brige, njeznosti, osjecaja nalazi najdalje od Zemlje. Kada ga obavije mrak.

U svakom slucaju, onda Lilith (Mjesec) podivlja. Onda se ona odvaja, gazi sve i rusi, uzdize svoje (tamne, sebicne) nagone u najvse visine i ne oklijeva ni trena da ih zadovolji. Koliko to ima veze sa sredinom u kojoj smo rodjeni, ne znam. Ali primjecujem da sa samim Mjesecom i njegovim polozajem u nasoj karti - itekako ima.

Mjesec tezi osjecajnom ispunjenju, brizi za drugoga, majcinstvu, njeznosti.....a kroz sve to i vlastitom zadovoljenju istih tih potreba. Da budemo pazeni, voljeni, da primamo jednako kao sto i dajemo. Svoj unutarnji, reklo bi se nesvjesni zivot. Lilith je njegova krajnost, tocka u kojoj (prividno) nema ovih karakteristika, odnosno one su zavinute mrakom, tocka u kojoj zena odbacuje svoje majcinstvo, svoju ulogu, svoju sposobnost da stvori zivot. I svaki Mjesec dodirne ovu krajnost (u tocki Lilith).

Imaju je, naravno, i muskarci i zene (kao i Mjesec), a vjerujem da kod oboje ta Lilith predstavlja isto. Ne neki let za emancipiranost i samoispunjenje (cak stovise, mislim da je sam djavo vara tom samoispunjenoscu, koju nikad kao takva ne dozivi ), nego trenutak pomracenja, kao kad se nocu lijepa djeva pretvara u krvolocnog vukodlaka. Svako jutro nakon toga, ona place kada pobroji svoje "zrtve".

Slikovito receno:

[SLIKA OBRISANA]



Zasto sam rekla - ovisi o stupnju razvoja? Ti kazes - nije to stupanj razvoja, nego prisutnost u horoskopu. Ali, zar nije to isto?

Ako se ta Lilith izrazeno veze za mnogo tocaka, bitnih tocaka u tvom horoskopu, vjerojatno to znaci da je njen utjecaj time i jaci. Samo ta jedna tocka, na cijeloj putanji, a toliko znacaja. Tako se tih vise tocaka tvog horoskopa i bavi njome, jer ih ona dodiruje. Jer upravo taj trenutak pomracenja utjece na neke druge aspekte tvoje cjelokupne osobnosti. Svi ti aspekti nezaobilazno se moraju baviti tom Lilith. To si i ti rekla na pocetku posta, znam.

Kroz sve te medjuutjecaje osoba bi trebala spoznati dubinu i znacaj tog dozivljaja, te daleke tocke. Kako ce to iskusiti, sto ce izvuc iz toga, ovisi o cijelom horoskopu, jasno.

Sto li je ono rekao Dupor po pitanju Lilith:

Ako je Venera djevojka, eros i ljepota, Mjesec majka, osjecaji i dusa, onda manjka onaj iskonski zivotinjski cin, razorni divlji koitus, seks; izvor rijeke u raju i uvor u paklu.

Prezir etike i estetike, cisti zivotinjski seks, uzivanje, izivljavanje, neukusni trofeji razbijenih himenova, podzemno trgovanje tijelom, drogiranje zdravog zivota otrovnim vocem, jabuka grijeha koja cvjeta na krvi nevinih i jakih; rat neduzne brace; iza kise nesreca otrovna gljiva u cekanju sunca.


Lilith je izopacenje ideje o uzajamnom prozimanju, stapanju, iskrenoj i snaznoj strasti. Ona je onaj najprizemniji nagon koji prati tu ideju, ali je nikada, ni u ludilu ne dostize. Jer se iz sebicnosti to niti ne moze doseci.

Stoga, krsnik, nemoj vise mijenjati Lilith za Plutona, takvu plitkocu i izopacenost za dubinu krajnjeg sjedinjenja i transformacije.

Zadnje uređivanje S.C. : 06.03.2008. at 16:06.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom