Pogledaj jedan post
Old 07.03.2008., 16:56   #74
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
je li, adam je krivo shvacen u cijeloj prici, a lilith nije? vi lilith uopce ne zelite shvatiti i pricate samo o sukubusima i inkubusima i ubijanju djece i to shvacate doslovno dok se u adamovom slucaju cijeloj stvari treba pristupiti filozofski njezno i pokusati u njegovom ponasanju sagledati svu kompleksnost covjekovog postojanja, njegove kontradikcije, njegove pluseve i minuseve da bismo dosli do ideala jer idealnog covjeka nema. a lilith sto je ona ako ne covjek, nju se moze naprasno odbaciti kao nesto gadno i necovjecno cim napravi nesto nelogicno jer mozda zena sama svojim postojanjem mora biti bez pluseva i minuseva, mora odmah biti ideal inace nije zena a nije cak ni covjek.
što se odmah ljutiš?
možda sam se nespretno izrazio kada sam rekao da je adam čovjek. nisam mislio ni u kom slučaju reći da je muškarac čovjek, a žena nije nego sam mislio na adama kadmona, drvo života, jakovljeve ljestve kojima se treba uspinjati korak po korak da bi se ostvario duhovni napredak.
duhovni napredak nije moguć bez sjedinjenja dvaju polariteta, nije moguć bez uspostavljanja ravnoteže jer dokle god nešto nije naučeno, ne možeš ići dalje koliko god to htio.
sjedinjenje, ali pravo sjedinjenje muškarca i žene, u ravnopravan položaj stavlja i jedno i drugo i tu nema priče o vrednijem i manje vrijednom jer jedno bez drugog ne postoji. kako netko može napredovati, kako se netko duhovno može uzdići ako je uskraćen za sposobnost potpunog odricanja svoga Ja i davanja istog drugoj osobi? kad se ta sposobnost "razvije" u čovjeku, on tek tada shvati da kroz davanje neće nestati, nego naprotiv - nastavit će postojati u onom drugom pod uvjetom, naravno, da i to drugo daje sebe. Ravnoteža se događa kada žena postane muškarac, a muškarac žena - u sjedinjenju. ako jedno od to dvoje nije sposobno bezuvjetno dati sebe, onda ni nema šanse za daljni napredak. lilith je bila ta koja se nije znala dati.

Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
kako to, molim te, adam predstavlja ravnotezu ako otpocetka razmazeno tvrdi da on mora biti superioran i da moze biti jedino on top? sto joj nije ponudio neki polozaj ljuljacke ili slicno, pa da zajedno vjezbaju ravnotezu? ali nije, on se kukavicki, kad mu je ona smugla jer nije vidila da se ravnoteza uopce moze postici ako je jedan superioran a drugi inferioran (jbg imala zena smisla za logiku izmedju ostalog), obratio bogu da ga zastiti u njegovim posebnim pravima na superiornost, znaci htio je da ga bog podrzi u mobbingiranju lilith. i posto opet nije islo jer bog ipak nije svemoguc u ovakvim slucajevima, postoji i slobodna volja pojedinca a znamo sto je odlucila lilith, lilith je prokleta a razmazenom adamu je dodijeljena novostvorena zena, iz njegova rebra kako ovaj put ne bi bilo zabune, koja je bila ponizna i pusila njegovu ravnotezu, zauzvrat ga je mogla manipulirati sexom i djecom, kuhanjem i ciscenjem njegova smeca.
ovo ne bih komentirao ali stvarno me zanima otkuda toliko odbojnost prema nekakvoj tradicionalnijoj ulozi žene naročito danas kada jedna samosvijesna žena zna da se ne bi trebala osjećati kao lilith, kao manje vrijedna? zašto bi jedna žena uopće manipulirala svog muškarca djecom? i otkuda tolika agresivnost prema muškom rodu?
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom