Pogledaj jedan post
Old 19.08.2009., 10:06   #3
Baš i ne.. Doduše, iskop i betoniranje također nisu neki preveliki novci, ali oplata (šalung) nije jeftina. Najveći nedostatak kod betoniranja je baš ta trajnost. Kad mi jednoga dana iz bilo kojeg razloga dosadi ili smeta, ovaj željezno-limeni izrežem brusilicom, a betonski, ukopan u zemlju, ne mogu tako jednostavno maknuti.
Dakako, razgovaramo o cijeni samoga bazena. Moja kalkulacija do max 5000 kn uključuje i drvenu terasu oko bazena, na jednoj dužoj strani široku 2m, a na ostalim stranama široku metar. Pa tu je i 30 m ograde visoke ukupno 2 m. U planu je i tuš kabina, onakva "vikendaška" sa starim hidroforom prebojanim u crno. U njega bi išla voda iz bunara.
Pražnjenje ukopane i betonirane jame bi se također zakompliciralo. Trebao bih iskopat kanal dublji od bazena koji bi išao do potoka. Ovako samo razvučem crijevo...itd itd...
Sve u svemu više je argumenata za neko improvizirano rješenje koje se kasnije lako ukloni. Trajnom betonskom bazenu je najveća mana upravo trajnost.
Zapravo, najviše me muči najlonska folija. Hoće biti preskliska, hoće li se za nju hvatati alge više nego za onu bazensku? Vjerojatno će se lakše i probušiti na nekom kamenčiću?
Drugi problem je neki prečistač za vodu. Naravno neki primitivni, primjerice u bačvi od 200 litara (recimo). Koje granulacije stavljati i kojim redom? Staviti taj famozni aktivni ugljen ili ne? Što je u njemu aktivno? I kako dugo je aktivno, odnosno kako ga često treba mijenjati?
I još jedno pitanje: IZOSAN... Na pakovanju pišu doziranja za ovo i za ono, ali nigdje ne piše kako često to treba dozirati. Primjerice u bunaru. Ili u tom budućem bazenu.
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom