Pogledaj jedan post
Old 06.10.2011., 23:49   #2055
Smile

evo nešto sam našla na jednom forumu, pa da vam prenesem...

Imam vitiligo od 2004. god. Koristio sam svašta, da sad ne nabrajam, sve sa ograničenim i prolaznim uspehom. Prošle godine sam koristio lišće kolopera, i neke fleke su mi malo odreagovale.. Možda je bio problem što se nisam sunčao, ne znam, čini mi se da treba natrljati fleke tim lišćem, ali i sunčati se u toku sledećih 24h.
Medjutim, ono što želim svima da preporučim je SOLARNA JOGA. Primenjujem je od januara ove godine i prve rezultate sam primetio već nakon 10-tak dana. Imao sam dosta fleka na licu, velike fleke oko očiju, koje su mi se do sada povukle nekih 90%. Sada mi se pojavljuju i tačkice pigmenta na šakama. Sve se dešava vrlo postepeno, kao što se i solarna joga primenjuje postepeno. Dok sam prethodnih proleća očajno posmatrao širenje belih mrlja na svojoj koži, ove godine gledam kako se one smanjuju i nestaju. Osim toga i druge tegobe, koje sam imao, se povlače. Mučile su me alergije na polen tokom proleća a naročito u jesen (ambrozija). U ovom periodu bih morao svakog dana da pijem pilule protiv alergije, jer inače ne bih mogao da dišem. Ove godine nisam popio nijednu. Na ovom forumu imate temu solarna joga, pa pogledajte. Ima i dosta sajtova na našem jeziku o tome, jer je pokret, izgleda dosta raširen na ovim prostorima.
Puno pozdrava i svako dobro!
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom