Pogledaj jedan post
Old 27.04.2012., 18:01   #3404
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
To bi se isto moglo reći i za zakonite. Ne ostaju sve u braku poslije preljuba samo zbog finansija, zbog toga što djeca trebaju oca ili naroda. Možda i njih drži nada, ljubav? Kao i ljube, ni one ne mogu samo tako uključiti i isključiti emocije po potrebi.
Naravno, Mrvice, nema tu neke razlike.
Ja sam zapravo tim svojim postom odgovrala pozitivax i na njenu konstrukciju niskog samopouzdanja, nezrelosti isl.
Iako se sada ne obracam direktno njoj, jako me smetaju takve moralne kategorije - cin mi je to degradacije ljudskosti.
Reci nekom - haha, ti to radis samo zato jer ti je sjebano samopuzdanje.
To je bio kontekst.
Zeljela sam vratiti nekakvu ljudsku dimenziju u te odnose, tipa, ljubav, nada jer meni osobno to vise pomaze da shvatim i prihvatim ljude.
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Nausi, neznam odakle ti ideja da ja omalovažavam žene, ali dobro, nema veze svako ima pravo na svoje mišljenje.
Malo sam kasno jucer pisala taj post pa se sada ne mogu direktno sjetit od kud mi konkretna ideja da ti omalovazavas zene
Oprosti
Aha, znam: mislim da sam tako reagirala jer sam ubrala kod tebe da stavljas zene, ljubavnice u poziciju zrtve. To sam protumacila kao omalovazavanje.
Ne znam da li me razumijes.
No, kad nekoga stavis u poziciju zrtve, na neki nacin mu uzimas dostojanstvo ljudskosti. Snagu. Volju. Sposobnost zakljucivanja.
I, od tuda je krenula ta moj nakaradni pokusaj stereotipizacije preljubnika i ljubi, kako portretiran na forumu.
Quote:
Kada sam rekla SVI MI, možda sam se pogrešno izrazila jer nisam isključivo mislila na pojedine ljude sa foruma, već na sve ljude, na sve nas koji smo bili svjedoci nečijeg preljuba, neko nam se pojada ili smo o njima čuli iz priča, koje kad krenu ne možeš ih zaustaviti.
Dobro, to me smeta bez obzira, ova upotreba plurala i to iz nekoliko razloga:
Kad velis 'mi' koji smo vidjeli 'njih' u kontekstu u kojem se vodi ova rasprava, automatski to 'mi' stavljas u kategoriju moralne superiornosti.
Mrvice, ne napadam te, ne smatram da ti mislis za sebe da si ispravnija od drugih, no cesto reagiram na generalizacije takve vrste.
Drguo, takva tvrdnja je logicka pogreska: jer 'ja' mogu znati samo ono sto znam 'ja', a nikako ne mogu znati ono sto zna 'mi'.
No, nebitno sada.

Quote:
Što se tiče konkretnih slučajeva čisto sumnjam da neka ljuba voli čuti da njen dragi vodi ljubav i sa zakonitom. To je u većini slučajeva tabu tema među ljubavnicima, iako mnoge interesuje. To njihovi dragi znaju, zato i izbjegavaju odgovor ili lažu po potrebi.
Ovome je definitivno tako ako je upletena emocija u odnos, Nazalost, ako samo jedna strana voli drugu, a druga, eto tako, radi nesto trece, no ipak laze da bi zadrzala ovu prvu.....hm, svasta bi se tu dalo izvuci cemu je to tako.
Hocu reci, svi ti odnosi su idiosinkratski kompleksniji od formulacije: preljubac presucuje, laze da bi manipulirao ljubom.
Sigurno je da i takve postoje i to sa obje strane.
Quote:
Ne tvrdim da su zbog toga ljube glupe, svaka ima pravo da vjeruje ili da ne vjeruje svom dragom (kao uostalom i zakonite).
Tocno tako. Imaju pravo, zelju i potrebu da zive i rade po uvjerenjima koja im najvise odgovaraju. Donjele odluku, preuzele odgovornost, zive svoj zivot. I to treba postovat. Takva vrst postovanja je esencijalna za zravo ljudsko ophodjenje, Dat cu ti primjer:
Kako ja puno radim s ljudima, cesto upravo na ovu temu, neki dan mi jedna vrlo mlada klijentica s totalnim ushicenjem prepricava svoju preljubicku vezu sa dvadesetak godina starijim muskarcem. I, veli ona: i, znate, on vam vec godinama ne spava sa svojom zenom, on voli samo mene.
Djevojka u pitanju po nekim mjernim jedinicama je osoba prosjecne inteligencije, cak malo razvojno spada ispod prosjeka.

I, naravno, moja instant reakcija u glavi je bila - jeees woman kako te mulja i kak mozes biti tako naivna da mu vjerujes.
Da sam joj tako nesto na glas rekla, apsolutno bi napravila kardinalnu gresku, zapravo nepopravljivu: prvo, jasno i glasno bi joj dala do znanja da ja znam bolje kakva je njezina realnost stvarno, i da je za nju puno bolje
da povjeruje meni, koja sam, jelte, tako obrazovana, mudra i mocna, jer inace.....
Drugim rijecima preuzela bi odgovornost za njezin zivot, o kojem zpravo apsolutno nista ne znam. Zbog neke moje jebene predrasude u glavi bila sam u stanju toj malo odrzati lekciju o pravom i krivom, potpuno diskreditirati njezin osjecaj njihove medjusobne ljubavi i totalno, totalno, profesionalno zajebati stvar.
hocu reci, ljudima treba vjerovti, imati povjerenja u njih da oni sami znaju sto je najbolje za njihove zivote.
Tko sam ja da prosudjujem?

Quote:
-moj poznanik na slobodan dan poslao zakonitoj na posao korpicu sa cvijećem. Za ženu on je u voćnjaku na selu. Da, išao je poslije, ali je prije toga bio kod ljube.
-drugi je vodio ženu i djecu u posjetu kod rodbine u Ameriku i divno su se proveli. Ma kakva posjeta, to je bila prava mini turneja. Prije toga bio 2,3 dana na službenom putu-kod ljube u drugom gradu.
Vjerujem da ima svacega, stvari s kojima se ti apsolutno ne slazes, koje ne bi nikad napravila, i ne radis ih....i onda....so what? Drugi, u tvom primjeru muskarci salju korpe sa cvijecem, imaju ljube, putuju u Ameriku. Ne vidim u cemu je tu problem.
Ne razvode se, svi sve znaju, stvari funkcioniraju, koliko sam shvatila nitko se previse ne buni, pa se onda jos ima materijala za ogovranje. Ma super. Ocito je da sistem funkcionira.
Quote:
Koliko su oni svi stvarno sretni/nesretni ni to neznam, ali živi su i dalje, rade, brinu o svojoj djeci i svima daju prikaz u javnosti skladnih brakova.
Ne vidim razloga zasto bi to i trebala znati.
Quote:
Ne smatram ljube glupim Barbikama, niti zakonite glupim slijepicama, niti da se radi o nekoj vrsti njihove patologije što ostaju (i koliko dugo) u takvim vezama i brakovima. One znaju zašto, one imaju neku svoj interes i logiku i šta ja imam sa tim? Svako živi svoj život kako misli da treba.
Mozda sam nespretno napisala taj svoj post. Namjera mu je bila da iskarikiram sterotipove koji se provlace kroz ovaj thread.


Quote:
Na kraju krajeva ko meni garantuje da mene muž nije prevario (recimo tokom trudnoća ako ne i usput), i da neće?
Pa ako imas povjerenja u sebe i svog muza, onda ti to sama sebi garantiras.
Mislim da ti ne treba nitko drugi.

Quote:
Bila sam u vezi za koju sam mislila da obećava. Moja najbolja prijateljica je saznala da je on uporedo u vezi sa još jednom osobom i prenijela mi to. Eto i to se dešava da ljudi prenesu, a ne da ćute kao ribe. Ja eto nisam znala, možeš misliti glupače. Bilo mi je teško, dobro sam se isplakala, nisam spavala i na kraju raskrstila sa njim, bez razgovora, bez objašnjenja- čim smo se vidjeli. Tako sam uradila tad, a iskreno pitanje je kako bi postupila sad kad sam u braku.
Tvoje iskustvo, tvoje odluke.
Quote:
Za taj film sam čula, nisam ga gledala ali ću ga pronaći. Ne zamjeram ja tebi, ne zamjeri ti meni na napisanom.
Preporucam ga jos jednom
I, naravno da nitko nitkome ne zamjera, ispricavam se ako si me dozivjela napadacki
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom