Pogledaj jedan post
Old 30.01.2009., 16:08   #14
Quote:
METAN RUNNER kaže: Pogledaj post
ma ima tu još jedna stvar koju sam spomenuo na postu -motor za jedr. 7 m-

ako na neki brod koji ima neku vrijednost, ideš kupovat motor, i kupiš Yanmar, taj brod još dodatno dobiva na vrijednosti

ako češ ga danas sutra prodavat, ti šoldi če ti se dobrim dijelom vratit
a ako ga imaš za sebe, i nečeš prodavat, imaš neku trajnu vrijednost, i takav motor če te služit godinama, i desetlječima
i investicija če se vratit kroz manju portošnju, jeftinije održavanje( apropo Volva),
a da govorimo da imaš veču sigurnost na moru, manje brige oko motora, manje vibracija, manje buke, .....i dalo bi se još svašta nabrojit

a ako kupuješ motor za neki bezveze kajić ili pasaru koji nema neke vrijednosti, onda nije bitno, dobar je i DMB, ili nešto sl.
Slažem se definitivno ljudi drugačije gledaju / kupuju kad je u brodu neka marka , ali ima još onih koji se vesele Volvu tako da je sve od kupca do kupca...

Mislim da to važi i za kaiče , jer ako netko domači kupuje kaič od 5 -6 .gajetu i sl. onda to kupuje za mali ribolov ili za vozat turiste okolo , a dalmatinci itekako znaju da li je onaj fariman , dmb ili torpedo dobar , pa samim time , ako ja imam pasaru istog godišta i sveoko toga kao i susid , a ja imam dmb , a on farimana , kupac če mene glatko pozdravit i kupit susidovog garant 100 % ili j moram ič sa cijenom doli boli glava ...

Dakle ja bi kupija i više godina stariji brod ako je unutra fariman jer ga poznajem u dušu , a ne dmb , torpedo i sl. jer znam da mi je taj motor 1. pouzdan , 2. malo troši ( to je smješno koliko ) , 3. znam ga popravit , 4. odlična iskustva sa njim u neveri , itd. nemam ništa protiv dmb i torpeda ali nemam vrimena otkrivat njihove boljke... mada i njih znam ali fariman je fariman ....
Vicenco71 is offline  
Odgovori s citatom