Pogledaj jedan post
Old 06.02.2010., 18:26   #94
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Evo, dižem temu

Trebamo malom napraviti putovnicu, ali sad su uveli biometrijske koje zahtjevaju da na slici osoba gleda ravno, ima zatvorena usta, brada na točno određenoj visini...i još dosta toga
Uglavnom nemam pojma kako da uspijemo tako uslikati 9 mjesečno dijete
Na MUP-u, na šalteru (u RI) isto imaju problema sa slikama za odrasle, komp ih ne prihvaća jer ne odgovaraju zahtjevima, a fotografi kod kojih se slika isto još nisu ispraksirani...uglavnom ona službenica kaže da se ljudi vraćaju po 5 puta dok im fotka ne prođe.
Kako uopće da sinu napravimo putovnicu a da ga ne maltretiramo sa fotkama?
Pretpostavljam da je jednostavnije slikati dijete od 2 mjeseca (toliko je M imao kad smo mu vadili putovnicu) nego od 9 mjeseci ali mi nismo niti pokušavali doma uslikati a fotograf nam je uslikao za doslovno 5 minuta, Marku je to bilo zanimljivo pa je još fino i stao i to je to.

Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Nema toga odavno, dijete ima svoju putovnicu i ne može se napraviti druga osim biometrijske
Ma to je katastrofa, suprug je bio valjda pola h na fotkanju i napravili su hrpu fotki a još je radio sve što je fotograf rekao, ne znam kako s malim to uopće izvesti

Lalea, da je mlađi ne bi bio toliki problem, tvoja je još prava bebačica, ovaj moj je mali hahar koji ne može biti pola minute na miru...
Zaista ne znam kakva je sad to filozofija s tim biometrijskim, ja sam prošle godine vadila putovnicu nanovo radi promjene prezimena i ne znam šta se ima izmišljati...sjedni ravno, ispravi leđa, makni kosu da se obrve vide i to je to.

Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Ajme, majko! Znači, ako mislim sama slikat, najbolje da odmah počnem svaki dan sa fotosessionima ako mislim ulovit bebača da gleda ravno u fotić zatvoren ih usta. Moš mislit! I kada ga ulovim da gleda u fotić, onda blene sav u čudu raširenih očiju i usta.
Po meni ti je bolje probati s njim kod fotografa, možda vam se potrefi kao nama pa da bebač bude miran i slika ispadne super. Meni je logičnije da prvo pokušate kod fotografa pa tek onda doma ako baš bude kmezav i ne bude se u fotostufiju nikako htio slikati.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom