Pogledaj jedan post
Old 12.03.2006., 15:22   #13
Quote:
MangoAnanas kaže:
I nasao si Vilka koji je svakom loncu poklopac i nema sta taj nije imao, a kad smo kod optimisticnih prognoza, to mu nije jaca strana. Ako te nesto zanima o njemu, ima on svoju top temu, pa tamo klikni.

Poslusaj kemik!
Kada pitam specijalistu za progres bolesti ne pitam ga "optimisticki....nego sta mi stoji u potpisu "REALISTICKI"....jer to je sa cime moram zivjeti sa realnosti,
isto kao sta ce realisticki sunce izaci svaki dan i pasti ce i noc...isto tako nema "miracle"....da ce se nesto promjeniti....zivio sam u "optimismu veoma dugo".....realisam je prava rijec....optimisam je samo ocekivanje i zavarivanje samoga sebe.

Sigurno optimizam ima svoje mjesto u zivotu...isto kao i realnost.

Nijednom kada sam isao na operaciju nismo govorili o "OPTIMISTICKI"....nego o REALNOSTI....koju sam ja prihvatio OPTIMISTICKI I POGRESIO .
Kada vidim specijalistu za pluca za Azbestozu gledamo realnost....moj kapaciti
disanja i sirenje plaque i asbestose.......

Optimisam je divna rijec i daje nade....a realisam je ono sta je...ponekada osobe sa realismom su mnogo jace nego osobe sa optimismom....jer one ne ocekuju "mirakle".

I ja bi zelio da sam optimista......ali najvaznije od svega je VOLJA...ona je najjaca od svega, sa njom se ruse zidovi,sa njom se podnose bolovi, sa njom se napravi onaj zadnji metar kada mislis da vise neces moci do klupe, da sjednes....ne sa optimismom.
Kako ides stariji i iskusniji u zivotu mjenjas prvenstva od optimizma na realisam i konacno na jaku volju...kada izgubis volju onda namas nista vise.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom