Pogledaj jedan post
Old 04.02.2011., 18:02   #39
kakvo je socijalno, ekonomsko, gospodarsko i poljoprivredno stanje? pa, zavisi kako se uzme. trenutno nam, iskreno rečeno nije tako loše u odnosu na druge balkanske zemlje koje sada već konstantno ratuje, a u bližoj i u daljnjoj budućnosti će se stanje vjerovatno poboljšati. sve je stanje uma i psihe čovjeka i mislim da je to sve, konkretno u hrvatskoj pomalo postala psihićka paranoja a ne financijska jer iskreno i hvala bogu, još nikoga nisam vidjela da neki čovjek, normalni građanin ove zemlje (tu ne mislim na rome i druge nacionalne nesituirane manjine) ruje po smeću da bi našao hranu. ili da je od gladi umro. znaći, ne mislim reći da nam je stanje bajno u tipu da cvijetaju ruže i da je sve kao neki la-la land ali nije nam ni tako kritično. a i vjerujem da neće ni biti baš tako kritično da ćemo se dovući do te, kako gore napisah, najteže inflacije, jer na tu recesiju utjecaja ima sa svih strana. znaći, poćevši od mentaliteta naših ljudi, sve do obrazovanja, imanja, nekretnina i svog drugog blagostanja i i naslijeđa koja apsolutno već i imamo za razliku od, recimo zapadnih država gdje iskreno rečeno kada izgubiš posao, automatski si na ulici jer je sve državno i nemaš svoj vlastiti krov nad glavom a socijalna pomoć ti pomogne prva 2 do 3 mjeseca, a ako se do tog roka ne snađeš, automatski se možeš seliti iz državnog stana jer ga nemožeš financirati. od tog trenutka možeš poćeti kopati po smeću. želim reći da nam je bivša socijalistićka država uvelike pomogla da izbjegnemo, kako je moglo biti ali neće, totalni kolaps.
__________________
Lady Madonna
divljaruza is offline