Pogledaj jedan post
Old 12.06.2017., 15:30   #37
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
U bliskom su i trajnom odnosu sa politikom, sigurno...
Je li taj blizak i trajan odnos razlog zbog kojeg policija sudjeluje u osiguranju njihovih okupljanja ili potencijalna sigurnosna ugroza?

Quote:
Što je cilj organizatora, ne mogu znati sa sigurnošću...
Ako im je cilj popraćeni sigurnosnim snagama proći kroz grad, onda je to odista zabrinjavajuće.

Uostalom
Quote:
Nama je važno da Prajd bude neovisan o tome tko je trenutno na vlasti. Želimo Prajd i Pride Week raditi za zajednicu i da ga zajednica podrži, da svi mogu slobodno i besplatno uživati i sudjelovati u programima.
Ovo možda nešto govori o ciljevima organizatora.

Quote:
Prvo, otkuda ti ideja da me ne bi smetalo fizičko ugrožavanje bilo koga u povorci ?
Na temelju čuđenja otkud zaštita policije. Ovo je promašeno i ad hominem, ispričavam se.

Quote:
Ne, ne želim ekscese... samo se pitam čemu i kome se hrvatsko ili koje god društvo stalno mora nekome ili nečemu dokazivati kao napredno, homofilno, itd.
Ne mora, u tome i jest bit, no treba se dokazati kao toleratno, tome valjda svi težimo, ne nužo bilo kome, dovoljno je samo sebi. Dok policija smatra da je rizik moguć, stava sam da je bolje spriječiti nego liječiti.

Quote:
Ja se još uvijek nadam kako je moguće i najvažnije da neko društvo unutar sebe razvije kriterije poštovanja vlastitih članova, umjesto da se "pokaznim vježbama" dokazuje nekakva "odanost" samoproglašenim čuvarima "sloboda i ljudskih prava".
S ovim se ne mogu složiti više. No upitno je bi li reakcija na povorku da je prvi put održana ove godina bila nalik ovogodišnjoj ili pak onoj iz 2002.

Ne znam na temelju čega bi društvo izgradilo takve kriterije?

Quote:
Rekao sam što bi predstavljao uspjeh parade, samo što njezino održavanje samo po sebi ne može dovesti do toga.
Ako njezino održavanje ne može dovesti do ostvarenja uspjeha, onda taj uspjeh ne može niti biti cilj parade. Po meni, neovisno o zacrtanome, parada je postigla veću društvenu uključivost, toleranciju i opću prihvaćenost, a samim time, danas i bilo kad opet gubi smisao jer njeni dosezi tu prestaju.
Naravno, što ću uvijek braniti, je pravo da se ista i održi.
ABlock is offline  
Odgovori s citatom