Tema: O motivaciji
Pogledaj jedan post
Old 06.12.2017., 19:32   #14
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Moguce da bas tim suptilnim mentalnim sklopom: "ne razmišljam o tome" "neutraliziras" tesku masineriju naucenih suptilnih racionalizacija koje samo stvaraju prividnu interferenciju sa sobom a time indirektno zaobilazis u biti najjaci strah, strah od ne/uspjeha.

Da pojasnim ja sam primjetio na sebi da ako se u necemu direktno ( mišlju, riječju, djelom ) izrazim automatski se ponekad u meni budi tihi obrambeni "podsvjesni" alarm/refleks da necu u tome uspjeti.

A sljeđenjem tog suptilnog traga dalje sam nanjusio da to tiho "podsvijesno" lukavo sabotira direktnost jer podsvijest/mental intelekt/ego ili blabla.. zna da cu uspjehom imati i puno vise obaveza, jos manje vremena itd...pa se ja kao svjesno odlucujem da to sto bi trebao ciniti NE cinim!

i to "podsvjesno/nesvjesno" je valjda pametno.

Mislim da je to jednostavniji primjer kojeg je moj svjesni "sonar" primjetio a sto je tek sa kompleksnijima??

Pa tko tu koga ...., motivira?
Hmmmm ti si u stanju baš zakomplicirati stvari

Možda se nisam baš najbolje izrazila... u biti sam vrlo samouvjerena i optimistična osoba. Samo me ponekad pere činjenica da meni nitko ne čuva leđa, nema nikoga iza mene da me digne kad padnem. To je moja motivacija. Ne mogu si dopustiti slabost i neuspijeh.
Batiste is offline  
Odgovori s citatom