Pogledaj jedan post
Old 20.07.2009., 15:50   #36
ne zelim se previse uvlaciti u polemike niti dokazivati, dao sam misljenje, ukratko cu dati podrobnije misljenje i to je to...

erste banka je u zadnjih 5-6-7 godina iz par svojih poslovnica i propale rijecke banke sustigla i prerasla RBA i to sve sa zdravom dobiti, ok kamatama itd..tj. bez pljacke svojih klijenata, lijepo konstantno i uredno... sada vec dahce za petama PBZu... takodjer erste uredno isplacuje kredite, imaju jednu od manjih kamata na trzistu... po informacijama od prijatelja financijasa pak, talijanske maticne i RBA maticna nisu u tako dobrom stanju kao erste maticna pa i to je dio price..

uglavnom meni to sve skupa govori da bankom upravljaju sposobni ljudi...dapace, najsposobniji medju HR bankarima u zadnjih 4-5 godina...

osim toga erste banka je proglasena najboljom hrvatskom bankom u 2008 godini...

u tih 5 godina RBA je mogla napraviti isto, imala je puno bolju situaciju jos davno dok je erste tek ulazila na trziste... ali nisu ocito sposobni... s tim da nadalje konstantno imaju vece kamate od erste banke... kamate na poslovne kredite su im bezobrazno velike bez obzira na rizik... uglavnom prije 5 godina bi rekao RBA, sad kazem erste...

a jedna hypo banka je konstantno na rubu kvote i odgadja isplate kredita stvarajuci neugodnosti priliko kupoprodaja nekretnina zbog rokova itd. naravno kad svaki mjesec cujem kako nekome hypo banka halta odobreni kredit(i to s uknjizenom bancinom hipotekom na prodavateljev stan) jer su popunili kvote to me ispunjava ogromnim povjerenjem u tu banku...pored toga sto je mafijaska banka... i sto su znali namjerno dizati kamate da bi ljudima oduzeli stanove itd... koga god znam da je digao kredit u hypo banci se na ovaj ili onaj nacin opekao....ta banka samo nize kriminalne afere jednu za drugom i maticna i hrvatska...
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom