Pogledaj jedan post
Old 10.12.2013., 16:51   #55
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ako ćete da se podsmevate zaobiđite.

Malopre gledam film High noon u kome se pojavljuje Grace Kelly. Pade mi na um da su je svojevremeno proglasili za najlepšu ženu svih vremena. U tom trenutku automatski mi iskače mi misao: - Ne to je X Y ( poznanica na koju sam slab, u smislu da je ona najlepša ). Trenutak kasnije negde ispod prozora mi eksplodira petarda.

Ovo po mom mišljenju spada u sinhronicitete, ali ne znam da li ima neko posebno značenje pa pomozite...emocije, booom i tako to...
...kompa, ja ti se pomalo kužim u sinkronicitete... evo, da te ne bi ovi sprdali il odvlačili u krivom smjeru, ja ti bum rekel kak stvari stoje...

...da ti je kojim slučajem ta tvoja poznanica zapalila i hitila tu petardu pod obloke za vrijeme tvog snatrenja o njoj, to bi se mogel zvat sinkronicitet... no uz jedno pojašnjenje, tj., dodatno odgnavanje sumnje da je stvar o pukoj slučajnosti...

...da si kojem slučajem rješaval kakva pitanja globalnog zatopljenja, ili upitnost smisla politike nesvrstanih u vremenima izražene polarizacije, ili se bavil mogućnošću da na marsu postoji tanki omotač kisika dovoljan za život ljudi nižih od 165cm (a i onih viših samo ak bi im se dalo sagnut se malo), pa iz nekog razloga tvoje misli krenu u smjeru koji si opisal, a desi se ovaj moj scenarij - e to ti je bez sumnje sinkronicitet...

...kuiš, kompa...? nekoliko stepenica dijeli pravi nepatvoreni sinkronicitet od pukog slučaja ili spleta okolnosti... to kaj je neki klinjo odlučil bacit petardu u trenutku dok si zamišljaš kak gnjuriš njedrima poznanice moglo bi značit svakaj... možda prije to da si potajno zaljubljen u nju pa su trenuci kad ''nebeski'' znaci ne ulaze naprasno u ritam tvoje svakodnevice ionako rijetka pojava...

...evo ti još jedan primjer...

...možeš opit isprobat prvom mogućom prilikom...

...uzmimo da se voziš vlakom u smjeru odavde do tamo (ili obrnuto, od tamo do avde, taksvejedno) i da si sam u kupeu...
...u jednom trenu ti padne na pamet otvorit prozor, zažmirit, gurnut glavu van otvorenih usta i progutat muhu koja bi se trebala nać u tom trenutku na tom mjestu (možda je tam, a možda i nije)...
...hm... veliš, to si već probal i u 50% slučajeva se ostvaril kontakt...?

...ok... to ti vjerujem... al probaj nastavit sljedeći korak...

...sjedi još neko vrijeme i vozi se... čitaj neku knjigu, lašti cipelu o rub hlača il napeto bulju u sijalicu, ak ti bu baš jako dosadno...
...u jednom bi se trenutku trebal odlučit iz čista mira zaklopit knjigu (il prekinut bilo koju složeniju radnju koju si do tad obavljal), otić do prozora, otvorit ga, gurnut glavu zatvorenih očiju a razjapljenih usta kroza nj, raskopčat i potegnut hlače dole (ovo je novina, viš'?) i u gotovo istom trenu progutat sljedeću (slučajnu) muhu a onu prvu isprdnut na drugu stranu van, i to tak da kondukteru (koji bi u tom trenu trebal navratit u kupe) izgleda ko da se radi o ''prolasku'' jedne muhe...

...e' to ti je pravi nepatvoreni, u sterilnim i gotovo laboratorijskim uvjetima dobiven - sinkronicitet...

...sve ove progutane muhe do tad su mogle bit djelo pukog slučaja...

...ae nebum više... dost smo naučili za danas...
...probaj ovo koji put na relaciji odavde do tamo...
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom