Pogledaj jedan post
Old 20.05.2014., 09:30   #33
Quote:
Imprenditore kaže: Pogledaj post
Danas sam i ja odradio slalom bilježnika i Hitro.hr

Prošli tjedan sam platio 10kn rezervaciju imena (hvala još jednom teti na šalteru)

Danas sam platio cca 2650 kn bilježnika (izrada društvenog ugovora, 2 suvlasnika, direktor i prokurist. potpisali smo valjda 50 papira). Da je bio 1 vlasnik i isključivo on direktor, koštalo bi cca 2200 Kn, što je i najniža moguća tarifa ako sam dobro upućen. Neki bilježnici naplaćuju okruglih 3 ili čak 3,5 tisuće kuna, neovisno o suvlasnicima 1/2 ili drugom direktoru/prokuristu, pa se raspitajte unaprijed.

Uplaćen početni kapital 20.000 (dva udjela, stoga 2 uplatnice i dupli troškovi obrade), 900 kuna, 400 kuna, cca 220 kn i 50 kn. Na sve to 168 kuna provizije Fini.

Ne znam što je za što točno, ostali mi papiri u autu, stvarno mi se ne da sad još po to ići.

Uglavnom, uklapa se u planiranih 25.000 kuna potrebnih za otvaranje poduzeća. Navodno će procedura bit gotova petak/ponedjeljak. Vidjet ćemo
Ne vidim opciju editiranja, pa ću se citirati.
Bilježnik 2645 Kn.
8 ovjera potpisa po cca 50 kuna
Društveni ugovor 1250 kuna
Izjava direktora o prihvaćanju obveza 250 kuna
Prijava u sudski registar 250 kuna

i još 220 kn pristojbi.

Na ovaj iznos je moguće jedino uštediti 625 kuna, kome bilježnik ne piše društveni ugovor, nego ga samo solemnizira.

Ja sam se dvoumio pisati sam društveni ugovor ili platiti bilježnika i platio sam isključivo zato što se radi o ozbiljnoj stvari. Ima na poslovnom forumu uputa što sve mora sadržavati ugovor, postoji nekoliko primjera ugovora na internetu. Tko god je ikad pisao status udruge, ovo nije jako različito.
Ako budem otvarao još koji doo, sam ću ga pisati.


Što se Fine tiče, ukupno sam ostao bez 21,726 kuna.
Sve kako sam naveo, 55 kuna je upis u registar poslovnih subjekata, a 203 kune idu Fini za upis društva. Valjda je to ona ubrzana hitro.hr e-procedura?
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom