Pogledaj jedan post
Old 27.05.2015., 10:33   #78
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
To što se možda negdje IP ili PP dijele šakom i kapom pitanje je slabe koordinacije u sustavu i vanjskih stručnih službi koje donose mišljenje bez jasnih parametara na državnoj razini.

Mislim da se problemi u vezi s tim guraju pod tepih.


U čemu je konkretno tvoj problem povezan s tvojim stručnim timom i učenicima s kojima sada radiš? Tko traži nešto s čim se ne slažeš?
Dakle sama si si odgovorila na ovo pitanje, u istom postu, toliko sam ja uspjela iščitati iz ove vaše rasprave.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kak uopce dodje do toga da neko dijete dobije program? dodje pedagogica na sat i kaze: "ovg i ovog cemo na pp/ip?" ili pedagogica uzme imenik i kaze, "ovaj ima preniske ocijene, ajmo mu malo olaksati?"
o cemu ti to?
dijete koje pokazuje neke poteskoce na nastavi/ na satu, i ono komunicira sa nastavnikom. ne sa pedagogom/psihologom/defektologom ili roditeljem, nego sa nastavnikom.
jbg, ako se ta karika preskoci, ona nesto opako ne stima u komunikaciji dijete-nastavnik-roditelj
i izuzetak su situacije kada dijete dozivi neku traumu, duze lijecenje, pa prilagodba programa/postede dodje iz neke zdravstvene ustanove, ali u vecini situacija, i ona dolazi iz skole, nakon komunikacije nastavnik-roditelj (sa ukljucivanjem strucnog tima).

pretpostavljam da ti je jasno da odgovornost za nastavni proces na satu snosi nastavnik, a ne dijete ili pedagog.
clan strucnog tima ti mora predociti nalaz i misljenje (zdravstvene ustanove/svoje), kao i preporukeza rad, obzirom na slabe i jake strane djeteta, ali prilagodbu sadrzaja nastave radi nastavnik pojedinog predmeta, ne strucni suradnik.


ne znam kakvi su clanovi tima u tvojoj skoli, ali po tome kako ih opisujes, ispada da tvoja pedagogica/psihologica savrseno barata gradivom matematike, fizike, dva-tri strana jezika, kao i sipa iz rukava sve podatke iz povijesti-zemljopisa-biologije, kao i hrpe strucni predmeta (ako si u strukovnoj).
sto mi je malo SF.
Evo i Nosorog je naslutila koji su njezini problemi, a onda u boldanom i rekla koje su joj, unatoč tim problemima, i obveze frazom: Mislim, tebi je jasno, jel...


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dakle, ne znam jel mi ne vjerujete ili me ne razumijete :
radila sam u nekoliko skola - preporuka za ip/pp je uvijek dolazila od strane pedagoga/psihologa I to na nacin da na pocetku sk.god. roditelj donese papire od nadleznog lijecnika vrlo cesto najprije pedagogu/psihologu, eventualno razredniku I na temelju toga se pisu preporuke.
predmetne nastavnike nitko apsolutno nista ne pita. amen.

po meni je to krucijalni problem "strucnih timova" jer se u pravilu drze kao da su boga za jednu stvar copili I oni ce sad svima nama propisati sadrzaje, metode, ciljeve I pitajbogastosvene.

Evo što ja mislim da je problem.

Vama očito treba medijacija da se bolje razumijete međusobno jer ovo što mi roditelji i obični smrtnici (zasad, još ne radim u školi) iz ovih vaših upisa možemo vidjeti samo koliko će se na našoj djeci lomiti koplja zbog vaših osobnih neslaganja i egoističnih ispada.

Ako je stanje ovakvo i u ustanovama obrazovanja kao što se vidi iz vaših razgovora na forumu, da prostite, najebali smo ko sivi.

Dajte malo sjednite tamo po tim školama i djelujte zaista kao tim, a ne kao odmjeritelji snaga i nadmoći.

Frupy, mislim da i ti malo serendaš i da možda imaš nekih neriješenih problema s autoritetima pa možda krivo gledaš na nečiji posao... Možda bi se mogla potruditi da razgovorom riješiš stvari sa timom, a ako je loš u poslu, pa prijavi ih sve pojedinačno, ja bih, bez grižnje savjesti, toliko je mladih divnih ljudi bez posla, a imaju i volje i strpljenja. Ako se nekomu ne radi na dijalogu i poboljšanju nastavnog procesa, nek se jebe
MMovca is offline  
Odgovori s citatom