Pogledaj jedan post
Old 29.09.2016., 13:44   #18
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Meni je prvo čudno ovo s metanom kao gorivom za nove motore, probala nasa, probali sovjeti i ne pada im na pamet vratiti se nazad. Taj motor je i dalje kolko sam vidio četvrtinu slabiji od rd180 koji je siguran, jak, testiran i available. Uz to će ih staviti kolko ono? 40 u bunt? Krasno je tako nešto prošlo s N1....pa vibracije... pa cijevi....a bez ikakvog iskustva u takvim poslovima.
Meni ovo muskovo s marsom više sliči na onog kaj je htio poslati koloniju na mars a počeo s reality show-om a još je uz to kupovao senatore da lobiraju protiv kupovine rd180......Kužim da je zainteresiran za ove leo komercijalne letove, reusable dijelove, slijetanje na platformu i to .....ali na mars ljude.....osim toga tek sad su poslane sonde koje provjeravaju spuštanje na mars od ozbiljnih takmaca. Sad dolaziit i pričat o ljudima na marsu, komercijalnim letovima na mars a jedva je došao do leo a novi motor tek jednom zapalio.....Ne zaboravimo radijacijsku izloženost toliko vremena...ne vidim kako je to riješio...olovnim štitom?
pa tehnologija je jako napredovala zadnjih godina, i imali su zasad uspjesno testiranje tog motora, metan je logican izbor zato sto ga ima dosta na marsu kolko sam skuzio pa ce se moci lako refuelat kad dodje tam
ovu radijaciju iz svemira ne odbijas najbolje olovom nego je najbolje okruzit posadu vodom ili nekim laganim elementom kolko sam citao, ionak ce morat toga tone uzet sa sobom pa to nebi trebo bit problem
random101 is offline  
Odgovori s citatom