Pogledaj jedan post
Old 23.02.2017., 09:38   #10
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Razmišljam o razvodu nakon 10 g. Imamo dvoje djece od 3 i 5g. On je dobar čovjek i otac, ali više nema emocija s njegove strane(meni je dosta takvog života, pa su i moji osjećaji nestali) , a sex se sveo na 3 puta godišnje (da, godišnje! ) i to uvijek na moju inicijativu. I od toga i kreću svi problemi. Ja pokušavam godinama to popraviti, ali ne znam razlog tome da mogu nešto učiniti. Ne bih htjela da krene rasprava da ima drugu, jer nema, i u to sam sigurna. Mi smo već sve probleme pokušavali riješiti razgovorima,1000puta sve pretresli, ali uvijek to završi svađom, jer za njega mi problema nemamo i to je sve moja fix ideja. Ja se emotivnom smislu osjećam kao u kavezu, i čekam da se nešto dogodi. Osjećam se kao da mi fali ruka ili noga, nekakav dio fali da bih se osjećala potpuno.

Tu gdje živimo ja nemam nikoga od bližnjih, nemam stan i imam relativno ok posao ali plaću cca 4000kn, s tim da još 5g.imam nekog kredita s ratom 800kn.
Može li se od toga preživjeti? Kolika je minimalna alimentacija za 2 djece? Hoće li ljudi uopće iznajmiti stan ženi s djecom?
Da li je sebično od mene što želim nešto više od ovog života, da li zbog toga što možda postoji mogućnost da upoznam nekog drugog, uskraćujem svojoj djeci obitelj?
Ja sam ti rekao da bih ga pritisnuo tako da ga dovedem pred gotov čin. Ako ništa neće mijenjati ideš dalje. Nitko ti ne brani da razmišljaš o alternativi odlaska i vidiš da li to tvoje financije mogu izdržati. Sa 4000 kn bez stana i tuđe pomoći (roditelji) ja jako dvojim da možeš živjeti sama. On to vjerojatno i zna pa te je stisnuo brigom o djeci i tom cjelokupnom situacijom. On zna da nemaš nekog izbora nego trpjeti.
Ako te zanima visina alimentacije to možeš pogledati ovdje:

http://klokanica.24sata.hr/roditelji...hrvatskoj-3658

Gdje ćeš živjeti i od čega ćeš živjeti, to je veliko pitanje. To bi trebala riješiti prije pokretanja postupka za razvod braka.
Ne moram ti govoriti koliko će takav život biti u financijskom smislu težak i zahtjevan. Stan s režijama je 400Eura, hrana za tebe 100 Eura, ostali troškovi i prijevoz min 100 Eura, alimentacija ide na djecu i njihove potrebe. Dva posal ne možeš raditi jer nemaš vremena. No ljudi se snađu kada moraju. Stoga sam ti već savjetovao da (uz kovanje jedne ovakve alternative) pokušaš pritisnuti supruga na rješavanje problema, ili da razmisliš o sexualnoj vezi sastrane što je po meni najelegantnije rješenje...jednom ili dvaput tjedno dobiješ kurca i svi sretni..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom