Pogledaj jedan post
Old 19.08.2017., 09:36   #25
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
A to što je kolega Plantinga ''kršćanski filozof'' ne vidim nikakav problem nego veliku intelektualnu hrabrost.
Pa, kad vidiš da je djelovao na katoličkom sveučilištu (Notre Dame) onda se ta hrabrost više ne čini tako velikom...Kao da bi bila potrebna velika hrabrost da neki filozof na npr. Filozofskom fakultetu Družbe Isusove u Zagrebu bude apologet vjere, ili da se "outa" kao takav. Smiješno. Ja nisam ni rekao da je biti kršćanski filozof neki problem, nego mi je problematično to određenje kršćanskog filozofa prema nekršćanskom filozofu, te što to određenje podrazumijeva. Ja to ne znam. Je li to isto što i teologija? Čini se da u Plantinginom slučaju nije. Je li razlikovanje kršćanskog i nekršćanskog filozofa smislenije nego npr. razlikovanje katoličkog i nekatoličkog liječnika? (kod nas postoji i Hrvatsko katoličko liječničko društvo li nisam čuo da postoji kršćansko ili katoličko filozofsko društvo). Ili kršćanskog i nekršćanskog strojarskog inženjera, učitelja, pravnika...?
Ali, Meni je Plantinga zapravo zanimljiv i ne mislim da piše gluposti. Čuo sam i ranije dosta o njemu ali nisam nikad pročitao neku njegovu knjigu od početka do kraja. Pa ako hoćeš, možemo upriličiti i zajedničko čitanje kad završimo Eagletona.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom