Pogledaj jedan post
Old 19.08.2017., 10:57   #26
Kako su kolega Plantinga i kolega parsifal neovisno došli do istog zaključka

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ja nisam ni rekao da je biti kršćanski filozof neki problem, nego mi je problematično to određenje kršćanskog filozofa prema nekršćanskom filozofu, te što to određenje podrazumijeva. Ja to ne znam. Je li to isto što i teologija? Čini se da u Plantinginom slučaju nije. Je li razlikovanje kršćanskog i nekršćanskog filozofa smislenije nego npr. razlikovanje katoličkog i nekatoličkog liječnika? ......
Ali, Meni je Plantinga zapravo zanimljiv i ne mislim da piše gluposti. Čuo sam i ranije dosta o njemu ali nisam nikad pročitao neku njegovu knjigu od početka do kraja. Pa ako hoćeš, možemo upriličiti i zajedničko čitanje kad završimo Eagletona.
Dobar upis

Znaš da sam jutros u 01 30 shvatio da postajem (ili sam postao dobar filozof i da jedva čekam da ti to priopćim na forumu.

Kada se prestaneš smijati evo ti dokaza kako sam SAMOSTALNO DOŠAO DO ISTOG OTKRIĆA KAO I PLANTINGA


Evo ti za početak moj poklon kojeg sam čitao jutros u 01 30
ne mogu dati link nego ukucaj u gugle Advice to Christian Philosophers Plantinga


To je mala pdf knjižica i njegov čuveni esej u kojem je preporučio ''kršćanskim filozofima '' kako se ponašati i djelovati u akademskom ozračju USA koje je nesklono i diskriminirajuć kao i ovaj forum kršćanima (I teistima).
Ja sam za to doznao tek sinoć i to je ono što Jung zove PODUDARNOST jer se divno uklapa u ovu temu

1. U eseju će ti Plantiga lijepo objasniti što on podrazumijeva pod tom etiketom 'kršćanski filozof'' i vidjet ćeš da to nije ništa na što bi čak i ti imao prigovor

2. A sada ono što se tiče mog novonaraslog samopouzdanja i umišljaja da postajem( dobar ) filozof

Dakle čitajući dok si ti spavao oko 01 30 sam sa zaprepaštenjem naišao u poglavlju II (strana 5 ) da se tu Plantinga obračunava sa Beljkijem i verifikacionizmom. Znaš to je ono što se ti praviš da ne znaš što je,a što Beljki nije ni odgovorio (tj dao kriterije i opravdanje za svoj verifikacionizam)

3. Dakle kolega Plantinga i ja smo NEOVISNO JEDAN OD DRUGOG došli do istih zaključaka o verifikacionizmu
Bravo parsifal :klap:

3a
Kolega Plantinga izvrsno je prorokovao da će onaj koji je optužen za verifikacionizam jedostavno šutjeti i praviti se grbav na optužbu, odnosno neće uopće dati kriterije i filozofsko opravdanje za svoj verifikacionizam (jer je verifikacionizam kao što sam pokazao samoporažavajući )

4. Moram priznati da je on ipak malo bolji filozof od mene i donosi u knjižici još ideja kako se obračunati sa tim posljednjim utočištem skeptičkih hulja

5. Ali o tome kasnije. Sada na posao . Imam rokove, a urednik( i računovođa) ne prašta
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 19.08.2017. at 11:19.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom