Pogledaj jedan post
Old 10.01.2008., 13:00   #13
I moj malisa ima ad.
Nemoj bebonju kupati svaki dan, jer se koza jace onda isusuje. Mi malog peremo svaki 2-3 dan, a izmedju ga prebrisujem mokrom krpicom i koristimo mlijeko za ciscenje za bebe koje se ne ispire (mi koristimo adermu dermo-pediatrie, ali postoji takvo mlijeko koje proizvodi Biolane i Mustela ako se ne varam). Kad kupas bebu, pazi da voda ne bude pretopla, jer se onda koza iziritira, i ne kupaj bebu dugo (cca max 10min), ne koristi trljacicu nego samo rukom perite, a rucnikom samo tapkaj po kozi, ne povlaci.
Dobro je bebu mazati bar 2x dnevno. Ja to radim ujutro i navecer i namazem ga od glave do pete, a posebno stavljam aderma exomega kremu na ta mjesta gdje je crveno i suho kad god ga presvlacim. bitno je da bebonju mazes da se koza ne isusuje jos vise, tj. da se odrzava vlaznost.
Neki put kad vidim da ga dosta svrbi, u kadicu mu stavim zlicicu sode bikarbone.
Rezi noktice redovno da se ne rascese do krasta.
Kazu da je ad cesci kod obitelji gdje je netko alergican ili ima nesto slicno, ali to nije nuzno slucaj. Zbog neke hrane se bebi ad moze pogorsati pa ju onda izbjegavajte, ali ja do sada nisam nista uocila, tako da...
I netko je vec rekao, ne koristite omeksivac za rublje i ispirite 2x bebinu robicu.
Ljeti se ad smiruje, a zimi pogorsava.
Eh, da, ako vam je zrak suh u stanu/kuci, dobro je imati ovlazivac zraka.
Elem, kao sto rekoh, mi koristimo adermu, al imas i drugih proizvodjaca. znam za mustelinu stelatopiu npr. uglavnom, pitaj u apoteci pa ce ti reci sto imaju.

Dobar info o ad-u imas i ovdje, a inace vec postoji ova tema pa ce ju moderatori vjerojatno spojit
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom