Pogledaj jedan post
Old 28.05.2012., 00:03   #1
Obrtnici paušalci

Bok svima,

Suprug je otvorio obrt i, s obzirom da ove godine ne očekujemo velike promete, odlučili smo se na paušalno plaćanje poreza na dohodak. Još nismo dobili rješenje, ali smo bar od referentice saznali iznose koje trebamo plaćati, uplatni računi su pretpostavljam isti kao i kod običnih obrta, po rješenju?

Dalje, zanima me nekoliko stvari koje ne pronalazim nigdje (ispada da mi je lakše snaći se kad nije paušalno oporezivanje):

- usluge uglavnom naplaćuje u gotovini, pa za plaćanje polaže na račun kao pozajmicu vlasnika. Za to je potrebno imati knjigu prometa (trenutačno nije ustrojena ali imamo kopije svih izdanih računa - treba samo prepisati) i ništa više?
- u odrađenim uslugama ima određeni dio utrošenog materijala. Da li mora voditi evidenciju utrošenog materijala, s obzirom da je paušalac?
- Kako utvrđuje visinu članarine TZ i SR (ako uopće treba plaćati) s obzirom na to da je paušalac i do kada bi trebali platiti ta davanja?
- da li sa njim u obrtu bez ugovora smije pomagati moj brat (hrvatski državljanin) koji inače radi puno radno vrijeme za drugog poslodavca ili moj otac (strani državljanin) ?

Za sada toliko pitanja, sigurna sam da će ih biti još.

Unaprijed svima hvala na trudu
spooklica is offline  
Odgovori s citatom