Pogledaj jedan post
Old 28.05.2012., 09:22   #4
***za spooklicu


dobar dan!

kao obrtnik paušalac u obvezi ste voditi samo jednu poslovnu knjigu- knjigu prometa/KPR (kupite u papirnici ili kreirati sami na računalu).
U nju upisujete sve iznose naplaćene u gotovini- zbirno; znači,ukoliko ste u danu izdali više računa,na kraju dana sve zbrojite i upišete u jednom iznosu evidenciju prometa-za taj dan. Knjiga prometa bi se morala voditi na dnevnoj bazi- literatura kaže, najkasnije drugi dan upisati podatke za prethodni.

Gotovinski promet koji ste ostvarili bi se trebao položiti na žirac kao uplata gotovinskog utrška- to je vaša zarada od poslovne djelatnosti kojom rješavate tekuće obveze- doprinosi, dobavljači...neka me netko ispravi ako griješim.

također ne bih željela širiti dezinformacije- no, što ću kada volim obrtnike...

....uglavnom; vi nemate obvezu predavanja porezne prijave kao paušalist, a tz i sr se obračunavaju pri predaji iste; stoga mislim da nemate obvezu plaćanja tih davanja- opet;correct me if I'm wrong...


-što se tiče pomaganja u obrtu- navedeno vrijedi za bračnog druga,roditelje i djecu. i to 4 sata dnevno.

eto, digla sam malo temu, pa da čujemo dalje...pozdrav svima!
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom