Pogledaj jedan post
Old 15.08.2016., 20:56   #57
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Poslušao sam jedno predavanje g. Sunića na youtubeu. Vidi se da je Sunić vrlo pametan i načitan.
On sebe naziva dijelom novom europske desnice.
Kaže da je protiv socijalizma, ali je i protiv liberalne ideologije tržišta.
On je kontra imigranata i miješanja kultura, zalaže se za Europsku tradiciju i ponos i slavno nasljeđe bijele rase.
Veli da bi bilo u redu vratiti se poganskim europskim korjenima.
Kaže da je po nekim stvarima desničar, ali po nekima i komunist.

Na osnovu jednog predavanja ne mogu ga uhvatiti ni za glavu ni za rep, ali imam osjećaj da javno istupa u Hrvatskoj, kladim se da bi ga optužili da je neonacist... mada se ne zalaže za ništa konkretno, riječ je o miksu ideja koje imaju tu neonacističku "aromu".

Ne bi bilo loše kada bi negdje postojao sažet spisak stvari za koje se zalaže ta nova desnica, pa da se vidi po čemu je neko "novodesničar", a tko je "starodesničar" i u čemu je razlika.
Poslušat ću još koje predavanje jer je Sunić jako elokventan i lijepo i razgovjetno govori...

On mi dođe kao intelektualac koji ne nudi ništa konkretno... nego nadahnuće za nekoga koga će taj specifičan miks ideja nadahnuti da osmisli neki program i rješenje.


Čovjek je očito pročitao "Might is Right" Ragnara Rothbearda pa sad uvaljuje tu ideologiju u Hrvatskoj
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom