Pogledaj jedan post
Old 11.01.2017., 19:01   #2770
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Pa ajmo usporediti sadržaj 3 lekcije iz PID za 1. razred. Ovo su točni citati (imam i fotke ako treba priložiti):

Lekcija osobna čistoća: Ruke peremo prije jela, nakon igranja i obavljanja nužde.
Lekcija Božić: Navečer odlazimo u crkvu na misu polnoćku
Lekcija Uskrs: Tada slavimo Isusovo uskrsnuće... ujutro se ide na misu...

Ili je pranje ruku povijesni običaj ili se uče da se u crkvu ide jednako kako se uči da se peru ruke...
O ostalim tvojim neistinama o željenju intelektualnog hendikepima stvarno ne bih jer su ispod svakog nivoa.
u cijem udžbeniku iz prirode za prvi razred postoji lekcija božic i uskrs?
ili si možda zaboravila napomenuti da su lekcije vezane uz godišnja doba i obicaje, i da su božic i uskrs prezentirani na isti onaj nacin na koji je klincima prezentirano da ljudi u jesen pripremaju drva za zimu, oru zemlju.... itd?

i o kojim neistinama govoriš?

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja ne znam jel se pravis da me ne razumijes ili me zbilja ne razumijes, tj znam ali eto, ipak odgovaram
uloga zene u katolickoj crkvi i katolickom nauku je uloga majke, njegovateljice. taj se aspekt slavi i promice. promice se poniznost spram muskarca pa spram boga. katolicki nauk podupire tradicionalni pogled na uloge u obitelji i drustvu.
zene cini mi se jos ne mogu biti svecenice, ili sam u krivu mozda? moze zena postati papa?

mozda sam takodjer u krivu, ako nisam popratila sto se desava u zadnje vrijeme, ali homoseksualnost (tj prakticiranje) je grijeh po katolickom nauku? ispricavam se ako je to revidirano
ne, ja te stvarno ne kužim jer ovo što pišeš nema vezu s crkvom, vjernicima ili ucenjima na vjeronauku.
casne su žene u crkvi i nisu niti majke niti njegovateljice,
poniznost prema muškarcu ne postoji unutar crkve vec iskljucivo i samo, van nje i to kod osoba koje nemaju blage veze s vjerom.
inace crkva i da hoce nemre protiv isusovih rijeci "Kako želite da vam ljudi rade, radite i vi njima tako.
i ako žene vjernice ne smeta što nemru biti svecenice, ne kužim zašto to smeta osobe koje nemaju veze s vjerom.
inace, uloga žene kao majke nije nešto što crkva promice, za crkvu je važna obitelj, bez obzira ima li u toj obitelji klinaca ili ne.


homoseksulnost i prakticiranje istog nisu ista stvar i to što netko ne kuži razliku, ne znaci da je crkva protiv homoseksualnih osoba i da ima pravo prozivati crkvu ili vjernike.
u katekizmu sve lijepo piše, bilo bi dobro procitati ga, cisto da ne živimo u zabludi na temelju necijih rekla kazala.
tanita is offline  
Odgovori s citatom