Pogledaj jedan post
Old 08.01.2010., 17:14   #68
Quote:
vragolina kaže: Pogledaj post
Trudna sam 28 tjedana, i zadnji pregled kaže: Cervix skraćen, prohodan za prst do unutrašnjeg ušća. Ovo mi je prva trudnoća.
Pored toga težina bebe je nešto manja (800g). Propisano mi je mirovanje. Ima netko sličnih iskustava? Ne znam što me više zabrinjava, a pogotovo kombinacija oba dva problema...
bebica je ok težine ima ona vremena još rasti... a to šta si malo uloživa nemoj da te puno zabrinjava. meni je zava bila uloživa tako od 20 tjedna a ja sam od 21 tjedna... s tim da sam ja bila i u trudovima jedan dan i bila hospitalizirana zbog toga. malo se pripazi. nema dizanja teškoga i velikih napora ali ne moraš sada samo sjediti i ležati...

Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Evo i mene s pregleda, curke. Iako sam se nadala da ću doći danas super volje nakon što vidimo spol bebulinca, nije sve prošlo tako dobro. Najvjerojatnije zbog proklete ureaplazme, ja sam se počela otvarati (16. tjedan sam, početak 17.). Dakle, moram mirovati, što mi je bila najgora noćna mora, dobila sam Sumamede, vaginalnu kremu i moram na bolovanje, najvjerovatnije do kraja. Na nalazu piše: Cerviks:1 članak uloživ za vršak prsta, SMEKŠAN, 46 mm, unutrašnje ušće u obliku slova V. E, sad, doktora muči ovo slovo V, jer klaže da je normalno slovo T, nakon njega ide Y, a V znači da sam se počela otvarati iznutra. Dobra stvar je što je dužina cerviksa ok, pa me to tješi. Jel imao netko ovakav slučaj? Jer, ja sam u komi, stvarno je sve do sada bilo u najboljem redu, i sad nešto ovako
meni je kada sam hospitalizirana cerviks bio na y i 44mm... i ja imam ureaplazmu a sumamed će ti to sanirati. miruj a ako osjetiš bolove javi se doktoru. ako ti se staje ne smiri u najgorem slučaju će ti napraviti serklaž što i nije tako strašno..


Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Jučer na pregledu sa 27 tjedana doktorica rekla da mi se cerviks skratio na 26,5 mm i da postoji velika opasnost (ispod 25 mm je kritično) da se počnem prerano otvarati i uputila me na strogo mirovanje. Uloživa sam za jagodicu.
MM (a i ja) to doslovno shvatili, a sad čitam malo po forumu i vidim da skoro ni jedna od vas nije baš mirovala?!

Planiram mirovati jer ne želim niti malo riskirati za svoju malu pišulinku i samo me zanima:
- Vi koje ipak jeste mirovale, koliko ste to doslovno mirovale?
- Jeste baš čitav dan ležale ili onako poluležeći položaj?
- Ustajanje na wc, tuširanje, kuhanje ručka pola sata, sjedenje pola sata?
- Valjda ću smjeti na trudnički tečaj u Petrovu?
ja sam mirovala samo do prvog poslijebolničkog pregleda. kao i za vragolinu: nemoj dizati teško i nemoj se naprezati al nije to situacija za ležanje. meni je dr u bolnici objasnio da na takve slučajeve ni nebi tako strašno reagirali da se ne radi o prvorotkinji. meni i mm-ovoj sestri je bila ista situacije a ja završila u bolnicu zbog predhodnog steriliteta i jer sam prvorotkinja a ona samo trebala malo smirit tempo...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom