Pogledaj jedan post
Old 04.02.2014., 07:25   #38
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Molim savjet:
Nakon smrti oca 1975.g. podijeljena je njegova imovina između mene i brata. Tada grobna mjesta nisu bila predmet ostavine i sada trebam sudu podnijeti zahtjev za "naknadno pronađenu imovinu". Brat se odriče prava na polovicu, pa bih molila savjet što je bolje: da li da brat da izjavu kod bilježnika koju ćemu priložiti zahtjevu za sud ili je bolje da poslije rješenja o nasljeđivanju napravi darovni ugovor kojim meni daje svoj dio vlasništva nad tim grobnim mjestom?
Koliko bi to koštalo (ako znate)?
Hvala na odgovoru.
Ako ti brat ustupi grobno mjesto putem darovnog ugovora, platit ćeš porez jer niste prvi nasljedni red.
Najbolje bi bilo da se i on pojavi na raspravi za "naknadno pronađenu imovinu" i tamo kaže da se odriče u tvoju korist. Ako ne živi u istom gradu, i to mu je problem onda može kod JB potpisati Nasljedničku izjavu da se odriče u tvoju korist i ti to doneseš na raspravu, Izjavu može potpisati tek kad dobijete poziv za raspravu jer će je i on dobiti, jer u njoj trebaju biti napisani podaci, broj ostavinske rasprave, gdje se vodi itd.
Ukoliko je još netko bio na raspravi 1975.g. i on će biti pozvan tako da i s tom osobom moraš rješiti da ti ostavi svoj dio, kako bi imala vlasništvo 1/1.
Znači svi koji su bili 1975.g. bit će i sada, naravno ukoliko su živi.
Jer ćeš "naknadno pronađenu imovinu" pokretnuti sa starim Rješenjem o nasljeđivanju.
Ako si iz Zgb onda se to radi u Palači pravde, Vukovarska, Urudžbeni, prizemlje, lijevo.
Nakon toga kad Rješenje bude pravomoćno ideš s njim na poreznu da Te oslobode, ta na Gradska groblja na Mirogoj (ako si iz Zg) da te uknjiže kao vlasnicu.
Koliko košta ne znam točno, al nije neka pretjerana cifra, barem za sada, zato se požuri.
Sretno.
Toblerona is offline  
Odgovori s citatom