Pogledaj jedan post
Old 19.09.2016., 20:05   #10
Tek mi je sada upalo u oči,da je u stvari značenje različitosti između poništavanja i razvođenja braka(proglašenje prestanka valjano sklopljene bračne zajednice),ono što autor teme ne razumije.
Poništenje braka kao i sam zahtjev za razvod tj prestanak bračne zajednice, nije automatska radnja,koju će vršiti tamo neka određena služba ili službenik.
I jednome i drugome prethodi nečiji zahtjev,na točno zakonom propisani način.
Ono što je netko u njemačkoj autoru rekao da se nakon 2 g dokazivog odvojenog života,(bez obzira na adresu i mjesto boravka,a ne samo različitost adrese),uzima kao opravdani razlog za razvod braka,a nakon kojeg se brak proglašava razvedenim (čak i onda ako jedan partner ne želi razvod),nije isto što i poništenje braka iz točno određenih razloga koji dokazuju ništavnost(nezakonitost) nekog braka.
U hr matične knjige upisuje se,samo rješenje i datum prestanka postojanja ,valjano sklopljenog braka i to nakon određenog roka,da bi nastupila pravomoćnost rješenja o razvodu,laički rečeno da se bračni partneri mogu predomisliti.
Koliko dug je sada taj vremenski rok ne znam točno.
U mom slučaju pred više godina bio je 8 tjedana.
Ta se pravomoćnost mora potvrditi ovjerom kod istog tijela(sud) koju je donijelo odluku o prestanku bračne zajednice.
Ako netko od prisutnih zna točnije no ja,neka me ispravi.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom