Tema: Reiki
Pogledaj jedan post
Old 13.08.2003., 14:57   #94
Quote:
Baphomet kaže:
Ajde ti meni lijepo objasni kako nekom Reiki (ili, općenito, svaki oblik inicijacije) može biti "posao"? Posao poput rada u brodogradilištu?

I kakav je to profi inicijator?

I naravno da se može (a po meni i mora) odvojiti svjetovni posao od nečega poput inicijacije i "duhovnog" učenja, zašto ne?
Evo ja imam stalni posao koji je totalna suprotnost
"duhovnjaštvu" i uspjeva mi razdvojiti jedno od drugog. A nisam nikakav supermen već običan čovjek.

Da ne govorimo o nemogućnosti procjene vrijednosti nečega kao što je "kila prane", "otvaranje čakri" i slične neodređene stvari.

Samo naplaćivanje nečega takvoga degradira "učitelja" na nivo trgovca salatom i sličnim povrćem. Običan trgovac koji juri za zaradom.
Pa on od toga živi. Plaća račune, hrani se i negdje u nekom prostoru spava. Samo se njegov poziv ne zove vodinstalater, nego duhovni učitelj ili kako već se to naziva.

No jesi li ikad vidio učitelja i prijateljevao s njime da ti pokaže i dokaže posljedice inicijacija????

Ja jesam i vjeruj mi kada bi ja došla sljedeći dan na posao nakon inicijacije, dali bi mi automatski bolovanje.

Sve dok ne iniciraš, lagano se možemo prepucavati o odnosu cijene Reikija i ono što dobivaš.
Ja taj posao nikad ne bi radila, jer ako se radi po nekim pravilima
pošteno prema ljudima, prema samom pozivu, prema tvojim unutrašnjim zakonima i načelim duhovnosti; taj posao je težak i onaj koji tvrdi da može uskladiti inicijacije i obični posao, laže.

Jer svoj poziv Reiki majstora ne obnaša odgovorno i savjesno.

Zato postoji cijena, koja je izraženi ekonomski odnos na tom tržištu , ali nije bitna cijena već sam majstor i njegov odnos spram svojem poslu.

Uostalom, Reiki nema cijene. Ti vjerovatno nisi još došao do te spoznaje.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom