Tema: Reiki
Pogledaj jedan post
Old 15.08.2003., 13:02   #99
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Reiki nema cijene, ali majstore, tko će te inicirati???
Kao što rekoh, majstor koji traži učenike, učenike koje je isto teško naći kao i učitelja. A ne netko ko traži kupce.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
No ako je Reiki toliko vrijedan, a je i to sigurno, zašto je onda potreban posrednik da te inicijacija u njega????????
Mislim da posrednik nije potreban.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
a treći stupanj i učiteljevanje nakon toga odabire pojednica sam Univerzum.
Zna se da je treći stupanj najskuplji, za pare dobješ i 3. stupan bez beda. O kakvim ti to Univerzumu pričaš?

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Inicijacija treba posrednika, on inicira ali poslije inicijacije mora prenjeti znanje i iskustvo. Učitelj pomaže i dalje i prati tvoj razvoj, u jednom času odlazi do odvajanja od njega, što je prirodan proces i na tebi je dalje da kreneš sam.
Ovdje se slažemo, i upravo je zbog toga nemoguće da netko zaradi novac na reikiju, kao što je i nemoguće da se u dva mjesecu inicira više od jedne osobe. Osim, naravno, ako nije riječ o novcu. Jer da bi se posvetio toj osobi treba jako puno vremena i žrtve.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Učitelj je odgovoran tebi, sebi i Univerzumu jer ako napravi nešto što nesmije-a može, dobiva veliku packu odozgo.
Imaš li kakav primjer "packe"?

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Svi su završili sa slomom živaca.
A da?...a vidiš, većina majstora bi rekla da je ti normalno "čišćenje" nakon inicijacije.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Takvi zahvati u životu traže provjerene profesionalce, a ne mutikaše, samozvane proroke, iscjelitelje i duhovne učitelje koji izmišljavaju simbole, inicijacije u njih i nazivaju Reiki koji je univerzalan nekim drugačijim imenom.
Profesionalni "duhovnjak" ...a smiješno za poludit'

I naravno..tvoj učitelj je takav. Kao što rekoh, ako netko ima više prihvati više učenika u jednom tjednu on nikako ne može biti učitelj. On je gladan novca i ničega drugog. Učenika ima jako malo, skoro koliko i učitelja.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Btw; ak očeš treći stupanj-jeftino, znam tipa, usto skida i uroke
samo morat ćeš pričekati, jer momentalno bere luk sezonski na Belju......ne ljuti se.... samo pitam.
Radije bi to od nekog ko za život zarađuje berući luk nego od nekog tko zarađuje za život prodavajući inicijacije, prane i tajne znakove.