Pogledaj jedan post
Old 29.10.2017., 20:25   #669
Imam dvije situacije:

1) Htio bi staru vozačku (papirnatu) koja vrijedi još godinu dana promjeniti u novu kartičnu. Ako je bitno, imam biometrijsku osobnu sa OIBom, bez čipa kojeg imaju ove novije osobne. Što moram pripremiti za zahtjev za novu vozačku (postupak može biti redovni)? Je ista stvar kao kada radim produljenje vozačke?

2) Curi je istekla vozačka prije 10ak dana. Izradila ju je sa čistim vidom i prema svemu sudeći produljenje vozačke će napraviti rutinski. Ona inače ne vozi aktivno i u međuvremenu je počela nositi naočale, ali ne trajno, samo po potrebi. Činjenica je da ima dioptriju i mora nositi naočale. Pošto želi početi aktivno voziti zanima me treba li ona svojevoljno upisivati svoju dijagnozu u vozačku dozvolu? Treba li joj nova slika (na osobnoj nema naočale)? Ako da, koja je otprilike procedura, odakle prvo krenuti?
Pitam ovo iz razloga jer sam negdje na netu pročitao: ako ti u vozačkoj ne piše ništa za naočale, a ti si čorav i nosiš ih jer si savjestan vozač, i onda skriviš neku nesreću - možeš nagrabusiti ako ustanove da si čorav ili tako nekako.

Tnx!
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom