Pogledaj jedan post
Old 21.12.2006., 03:25   #5
Quote:
lara35zg kaže:
sad moje pitanje. dal to rjesenje o usvojenju vrijedi u hrvatskoj,i di se moze promjenit prezime.

naravno da vrijedi u hrvatskoj. Svi zakoni svih zemalja u hrvatskoj vrijede ako su sukladni reciprocitetu.

Gdje se mijenja prezime? To ti je Upravni postupak. Moras ici u matični ured po mjestu prebivališta i tražiti obrazac za to.
U tom obrascu moraš navesti sve traženo i tada ti oni taj zahtjev urudžbiraju, i donesu rješenje u zakonskom roku.
Ti se ne želiš na rješenje (Ako naravno je u skladu sa onim što si tražio) te čekaš da postane konačno. Staviš klauzulu konačnosti i to je to - nitko ti nis ne moze.

Brate dragi, sklapljaj tada ugovore sa kim zelis, i zeni se bez problema.

Sretno
nekuzim cemu upravni postupak.kad se moja frendica ovdje u njemackoj udavala.nije niakvih problema imala.znaci s njemackim vjencanim listom i prijevodom u maticni,dobila hrvatski vjencani,s njim u policiju i zatrazila nove dokumente.

meni su danas ovdje u maticnom uredu rekli,da ponesem ovaj tzv. rodni list odavde ,dam ga prevest,i u Zg. bi to trebali samo unjet u maticnu knjigu(e kad bi to bilo taaaaaak jednostavno)
kod mene postoji jos jedan malecki problemcic,a to je da sam posvojenje automatski dobio novog oca,tj. samo njegovo ime pise u ovom njemackom listu8kao da me on napravio )dakle i ime oca bi u hrvatskoj trebalo promjenit(majko moja sto je ovo komplicirano).
posto cu uskoro u hrvatskoj,raspitao se danas na policiji,zbog vozacke,ona glasi na staro prezime ,isto kao i putovnica,a viza na novo,njima nis nije jasno,uglavnom vele da bih mogao imat problema na granici,recimo.a promjenit prezime na vozackoj mogu samo ak mi i u putovnici novo prezime stoji.velim,uzas totalna konfuzija.htio prosle subote kupit frendu jedan prepaid mobitel za bozic,nema sanse,cim je prolistao putovnicu zbunjen ppogled.

na stranici minisarstva vanjskih poslova RH pise

Upisi podataka o rođenju, sklapanju braka i smrti hrvatskih državljana nastalih u inozemstvu upisuju se u državne matice na temelju izvatka inozemnog tijela.

je da,samo sto nisam ni ozenjen,nit sam umro,a nit tek rodjen....
freakingfreak is offline  
Odgovori s citatom