Pogledaj jedan post
Old 23.08.2007., 15:12   #99
[quote=enky;9843240]
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
Smrt?
Što bi to značilo? Tvoja duša više ne treba korekcije? Neznam, čudna mi je tvoja zadnja izjava, a i kontradiktorna je početnom izlaganju, osim ako naravno nisi stvarno već proživio ono što potrebno je, ono što će tvoju dušu osloboditi iz tvog tijela u miru. Neznam, kao da si pisao što želiš imati u sebi, a ne što imaš.
Ne, nisam odradio sve korekcije, ali idem u tom smjeru, nepokolebljivo. Tako znam da radim upravo ono što trebam tu dolje odraditi. Znam da neću umrijeti besmisleno, iznenada ili "dok još nije vrijeme", već upravo u savršenom trenutku. To mi daje osjećaj sigurnosti i bezbrižnosti. Nikada se ne umire "slučajno". U životu sam imao iskustvo tokom kojega se u meni pojavila realizacija:"E sad mogu i mirno umrijeti, znam da moj život nije bio uzaludan, znam da sam učinio ono što je bitno u životu". Tada sam imao 24 godine. Naravno, nisam još sve odradio, ali ono osnovno jesam. To osnovno je "probuditi" se za smisao svog života i početi ga živjeti.

Ne vidm kako je moja izjava na kraju suprotna onome na početku? I zaista, ako se skoncentriram malo na svoju smrt, osjećam što sam napisao gore: uzbuđenje, udivljenje, čudnu radost i poštovanje.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom